Jak wybrać odpowiednie oświetlenie do pokoju?

Wszyscy wiemy, jak ważne jest oświetlenie dla stworzenia pięknej, funkcjonalnej przestrzeni. Odpowiednie oświetlenie może pomóc w zwiększeniu wydajności, a także może sprawić, że poczujemy się zrelaksowani. Sklep z oświetleniem Phenomena Light pozwala na zakup zestawów, które odpowiednio odseparują od siebie przestrzenie. Oświetlenie wpływa również na to, jak postrzegamy tekstury i kolory, a także na ogólny wygląd przestrzeni. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiednie oświetlenie do pokoju!

Na początek – podstawy:

  • to, jak fizycznie się czujesz w przestrzeni, ma głównie związek z oświetleniem,
  • więcej oświetlenia nie zawsze oznacza lepszą jakość,
  • dobry projekt polega na dopasowaniu poziomów światła do zadań wykonywanych w określonych lokalizacjach,
  • staraj się umieszczać światło tam, gdzie jest naprawdę potrzebne, i utrzymywać niższe poziomy oświetlenia w innym miejscu,
  • projektując przestrzeń, zawsze myśl o naturalnym i sztucznym świetle.

4 typy oświetlenia ze sklepu Phenomena Light:

  • otoczenia (miękkie oświetlenie, które generuje ogólny blask otoczenia),
  • ogólne (może być kombinacją wszystkich źródeł, ale myśl głównie o oświetleniu z góry),
  • zadaniowe / kierunkowe (oświetlenie określonego obszaru, w którym wykonywane jest zadanie),
  • akcent (dodanie odpowiedniego charakteru przestrzeni).

Najlepsze projekty oświetleniowe zaczynają się od oświetlenia zadaniowego i akcentującego, a czasem nawet wcale nie potrzebują światła sufitowego! Jeśli chodzi o projektowanie przestrzeni, zrób małą mapę światła w oparciu o to, jak zamierzasz wykorzystać przestrzeń. Najpierw dodaj oświetlenie zadania – lampę podłogową, na przykład, do której chcesz czytać. Następnie dowolne światła akcentujące – podłącz kinkiet, aby wypełnić pustą ścianę i dodać różną wysokość. Na koniec dodaj ogólne urządzenie, takie jak żyrandol nad stołem. Każde pomieszczenie powinno mieć co najmniej 2-3 źródła światła, aby uzyskać równowagę i wspaniałe oświetlenie otoczenia!

 Zawęź swój styl

Sklep z oświetleniem Phenomena Light oferuje różnorodne rodzaje oświetlenia. Warto zatem określić swój styl, aby wybór stał się prostszy.  Po zdefiniowaniu estetyki, dobieraj sprzęt tak, aby pasował do specyficznego stylu. Pamiętaj również, że mały kontrast zawsze jest pożądany!

Utwórz kombinację

Gdy już zorientujesz się co do lokalizacji, ilości i stylu opraw, warto przygotować dokładny plan tego, jak będzie wyglądało określone pomieszczenie. Najlepszą wskazówką, jaką możemy Ci dać, jest robienie zrzutów ekranu potencjalnych świateł i przeciąganie ich na pusty dokument, aby zobaczyć je wszystkie razem. To pozwoli na całościowe spojrzenie na prezentujące się pomieszczenie, a także przyczyni się do lepszego rozmieszczenia oświetlenia.  Jeśli stoisz w obliczu wyzwania, jakim jest aranżacja oświetlenia, zobacz aktualne kody rabatowe sklepu Phenomena Light.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ