łóżko do sypialni - jakie powinno być?

Komfort podczas snu jest kluczowy, wpływa na niego nie tylko spokojne otoczenie oraz cisza, ale też wygodne łóżko. Mając to na uwadze, powinniśmy wybrać ten mebel z dużą starannością. W końcu nie jest to tylko ozdoba naszej sypialni, ale też miejsce relaksu i odpoczynku. Czym kierować się zatem podczas jego zakupu?

Podstawowy parametr – rozmiar łóżka

Aby łóżko było komfortowe powinno mieć odpowiednie wymiary. Jeżeli jesteśmy singlami i poszukujemy łóżka pojedynczego, najlepsze będzie takie, które posiada co najmniej 90 centymetrów szerokości. W przypadku łóżka dla dwóch osób, powinno wynosić minimum 160 centymetrów szerokości. Zazwyczaj łóżka są produkowane pod klasyczne wymiary materacy. Jeżeli nam to nie odpowiada, zawsze pozostaje możliwość zamówienia łóżka na wymiar, a do niego również materaca. Od razu warto wiedzieć, że to może być dość wysoki koszt.

Które łóżko będzie lepsze – drewniane, czy tapicerowane?

Gdy już wybraliśmy odpowiedni dla nas wymiar łóżka, możemy przejść do materiału, z którego ma być wykonane. Jest to bardzo ważne, ponieważ od tego zależy trwałość mebla. Jeżeli od zawsze marzyło nam się drewniane łóżko warto wiedzieć, że nie zawsze trzeba się decydować właśnie na ten materiał, obecnie na rynku są dostępne łóżka, które są wykonane z dobrej jakości płyt MDF albo HDF, które świetnie imitują drewno. Jest to bardziej ekonomiczna wersja, a również trwała.

Kolejna możliwość to zakup łóżka, które jest tapicerowane tkaniną albo skórą (naturalną lub ekologiczną). Jest to model bardzo uniwersalny, który sprawdzi się w każdej sypialni. Jego zaletą jest również wysoka estetyka, a to też jest ważne.

Poszukując idealnego, wygodnego łóżka do swojej sypialni pamietajmy, żeby zakup zawsze odbywał się w sklepie stacjonarnym. Unikajmy zakupów internetowych, w tym przypadku. Czemu? Ponieważ udając się do sklepu mamy możliwość przetestowania łóżka, możemy się na nim położyć i sprawdzić, czy faktycznie jest wygodne. Warto przeprowadzić również pewien test, gdy położymy się na łóżku, oprzyjmy się o wezgłowie, a następnie spróbujmy wstać. Jeżeli test zakończył się pozytywnie, bez większego problemu, takie łóżko nie spowoduję u nas żadnego dyskomfortu. Rano będziemy się budzić wypoczęci.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/jak-wybrac-wygodne-lozko-do-sypialni/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ