Jak wygląda zakup mebli w sklepie online

Z roku na rok Polacy coraz chętniej kupują meble przez internet. Taka forma zaoszczędza wiele czasu. Ponadto, klep meblowy online ma bogaty asortyment,  atrakcyjną cenę, a towar dostarczany jest przez kuriera lub firmę transportową pod same drzwi. Jak wygląda zakup mebli online? I na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu?

Jak wygląda zakup mebli przez internet?

Aranżacja mieszkania, choć jest przyjemna, to stanowi trudne zadanie. Wybór kolorów ścian, dopasowanie mebli i dodatków nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać. Zanim przejdziesz do kupna wymarzonych mebli, koniecznie musisz dokładnie je wymierzyć. Wykorzystaj całą dostępną przestrzeń, aby dane pomieszczenie było jak najbardziej funkcjonalne.

Najwygodniejszym rozwiązaniem jest zakup mebli przez internet. Możesz usiąść na spokojnie  w wolnym czasie i poszukać oferty według swojego gustu i wymiarów. Każdy sklep meblowy online ma dokładny opis produktów, wraz z wymiarami, co ułatwi Ci dopasowanie mebli. Cały proces zakupu mebli przez internet jest banalny. Wystarczy odwiedzić sklep, wyszukać interesujące nas produkty, a następnie zamówić.

Sklepy oferują wysyłkę do domu, pod same drzwi za pośrednictwem firmy transportowej, ewentualnie kurierskiej, więc nie musisz martwić się o odbiór. Jednak zanim zdecydujesz się na konkretne produkty, weź pod uwagę kilka istotnych kwestii, dotyczących zarówno samych produktów, jak i sklepu:

  • renomę sklepu – jeżeli sklep meblowy online posiada same lub większość pozytywnych opinii, to oznacza, że jest godny zaufania,
  • wykonanie mebli – za każdym razem sprawdź, z jakiego materiału wykonany jest dany mebel. Taka informacja powinna znaleźć się w opisie konkretnego produktu,
  • grubość elementów – ma bardzo duży wpływ na trwałość mebli. Informacja również będzie zawarta w opisie produktów,
  • akcesoria oraz okucia – zwróć uwagę na okucia, prowadnice, a także zawiasy.

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się z biurem obsługi klienta. Pamiętaj również o tym, ze jeśli meble nie będą spełniały Twoich oczekiwań, masz prawo do ich zwrotu bez podania przyczyny.

Dlaczego warto kupować meble online?

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że zakupy mebli online to niezwykle wygodna opcja. Mieszkanie możemy całkowicie wyposażyć bez wychodzenia z domu. Ponadto, kupowanie przez internet niesie wiele innych korzyści:

  • Możliwość dokonania zakupu przez 24 godziny przez 7 dni w tygodniu,
  • Bardzo szeroki wybór towarów. Dostępnych jest nawet tysiące modeli,
  • Wygoda oraz oszczędność czasu, bowiem nie trzeba wychodzić z domu, przemieszczając się z jednego sklepu stacjonarnego do drugiego,
  • Atrakcyjne i konkurencyjne ceny,
  • Bezpieczeństwo zakupów,
  • Wysyłka zakupionych mebli pod wskazany adres,
  • Możliwość porównania cen, produktów,
  • Możliwość ewentualnego zwrotu mebli, bez podania konkretnego powodu.

Czy można zwrócić meble kupione przez internet?

Choć kupowanie mebli online jest niezwykle wygodne, to zdarza się, że na żywo prezentują się one inaczej i nam nie pasują. W takiej sytuacji konsument ma prawi do ich zwrotu, co reguluje ustawa z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta.

W przypadku umowy zawartej na odległość każdy klient ma prawo odstąpić od umowy i nie musi podać przyczyny. Ma na to 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania mebli. W okresie dwóch tygodni musi poinformować sklep meblowy online o chęci zwrotu ustnie, pisemne czy przez wiadomość e-mail. Wiele sklepów meblowych dołącza wzór formularza zwrotu do zamówionych produktów lub umożliwia pobranie ze strony sklepu. Następnie w ciągu kolejnych 14 dni, konsument musi odesłać produkty do firmy, a  firma musi zwrócić mu pieniądze. Koszt wysyłki zwróconych mebli zawsze pokrywa kupujący i nie ma prawa żądać od sprzedawcy zwrotu pieniędzy.

Należy mieć na uwadze, że prawo do zwrotu dotyczy tylko i wyłącznie produktów, które są w ofercie sklepu. Jeżeli sklep meblowy online, wykonał meble na indywidualne zamówienie klienta np. w innym rozmiarze lub kolorze, niedostępnym w asortymencie, to prawo zwrotu nie przysługuje, o czym mówi artykuł 38 ustawy o prawach konsumenta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ