Jak wykorzystać płytki do dekoracji wnętrza domu

Urządzanie domu lub mieszkania może dla wielu osób stanowić duże wyzwanie. Podjęcie decyzji o tym, w jakim stylu urządzamy przestrzeń, powinno być pierwszym krokiem. Potem można zacząć myśleć o kolorystyce, konkretnych meblach i ozdobach do wnętrz. Jedną z ozdób mogą być płytki dekoracyjne, które nadadzą wnętrzu wyjątkowego charakteru. W jaki sposób można wykorzystać takie płytki?

Idealna ozdoba — sprawdzi się przy każdym metrażu

Podczas aranżowania przestrzeni, zazwyczaj pojawia się kwestia tego, na ile przedmiotów, mebli i sprzętów możemy sobie pozwolić, by nie zagracić wizualnie przestrzeni. W przypadku wykorzystania płytek dekoracyjnych kwestia metrażu nie ma znaczenia! Oczywiście, ich wzór należy dobrać do wielkości wnętrza. Jednak bez problemu znajdziemy płytki dekoracyjne pasujące do pomieszczeń o dowolnym metrażu.

Dobierając odpowiedni kolor, wzór i fakturę płytek będziemy w stanie stworzyć ciekawą aranżację, która nie przytłoczy reszty wystroju. Płytki najlepiej sprawdzą się jako ozdoba kuchni lub łazienki. Choć nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać je np. w salonie, na balkonie lub tarasie.

Łazienka też może być piękna!

Nie da się ukryć, że charakter pomieszczenia, jakim jest łazienka, nie sprzyja posiadaniu dużej ilości ozdób. Zmienna temperatura i duża wilgotność utrudniają dekorowanie łazienki. Od czego jednak są płytki dekoracyjne?

Z ich pomocą można z łatwością zmienić charakter wystroju i nadać pomieszczeniu indywidualnego charakteru. Możliwości jest mnóstwo. Płytki mogą zostać wykorzystane do wydzielenia poszczególnych stref np. kąpielowej i suchej, w przypadku dużych łazienek. W przypadku tych mniejszych można się zdecydować na ułożenie np. paska, biegnącego przez jedną ścianę w ramach ozdoby.

Ozdobne płytki można również wykorzystać do ułożenia podłogi. Należy jednak mieć na uwadze, że jest to dość ryzykowna decyzja, szczególnie w przypadku dużej łazienki. Jeżeli chcemy mieć całą podłogę wyłożoną dekoracyjnymi płytkami, skonsultujmy tę decyzję z dekoratorem wnętrz, który pomoże nam dobrać wzór, pasujący do naszej łazienki.

Coraz popularniejsza ozdoba kuchni

Płytki w kuchni mają charakter praktyczny — łatwo je wyczyścić z wszelkiego rodzaju zabrudzeń, powstających w czasie gotowania. Jednak pragmatyzm nie jest jedyną przyczyną montowania w kuchni płytek. Z ich pomocą można stworzyć ciekawą dekorację, która stanie się wspaniałą ozdobą kuchni. Obecnie, sporą popularnością cieszą się średniej wielkości płytki, nawiązujące do stylistyki śródziemnomorskiej.

Można również spotkać motywy florystyczne, a także delikatne płytki z subtelnymi, graficznymi wzorami. Urządzając kuchnię, warto zdecydować się na jednokolorowe meble. Dzięki temu, za pomocą płytek będziemy mogli nadać jej dowolny charakter. Intensywny kolor? Ciekawa faktura? A może interesujący wzór?

Decyzja należy do ciebie! Pamiętaj, że wybierając płytki, nie musisz decydować się na jeden rodzaj. Równie dobrze możesz wybrać jednokolorowe proste płytki i ułożyć je na większości powierzchni, a z płytek dekoracyjnych stworzyć np. dwurzędowy pas, biegnący nad kuchenką lub blatem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ