pokój dziecka

Rodzice niejednokrotnie chcieliby zatrzymać czas, tak aby ich dzieci nadal były małe, zależne od nich, żeby się nie zmieniały. Niestety czasu nie da się zatrzymać, a to oznacza, że przychodzi taki moment, gdy dziecko zamienia się w nastolatka. Wówczas może się okazać, że wystrój pokoju przestanie mu odpowiadać, w takim momencie zachodzi konieczność szybkiego remontu, wymiany mebli, aby na nowo dopasować pokój do wymagań dziecka. Jak więc zmienić pokój dziecka w pokój nastolatka? Jak planować taką przestrzeń, aby spełniała ona nawet najbardziej wymagające oczekiwania?

Usunięcie niepotrzebnych zabawek i licznych pamiątek z dzieciństwa

Pokoje naszych dzieci to często skarbnica wszelkich pamiątek, z każdej wycieczki, spaceru czy nawet wyjścia do sklepu. To właśnie od tych rzeczy powinniśmy zacząć porządkowanie pokoju przed generalnym remontem. Warto przeglądnąć stare maskotki, gry czy figurki i zdecydować co już naszemu nastolatkowi się nie przyda. W przeciwieństwie do kolorowych mebli dziecięcych -wiele mebli dla nastolatków jest zaprojektowanych tak iż posiadają one więcej miejsca na książki, a półki znajdują się już nieco wyżej.

Dzięki selekcji potrzebnych rzeczy sprawimy, że w pokoju będzie znacznie więcej miejsca, a więc też łatwiej będzie nam ponownie go zaaranżować. Kolejnym krokiem powinno być zastanowienie się nad kolorami, które mają w takim pokoju nastolatka dominować. Kolorowe ściany można zastąpić bardziej stonowanymi barwami, takimi jak różne odcienie szarości, żółci, beżu czy bieli. Co więcej, jeśli mamy na to dostatecznie dużo czasu i chęci, możemy pomalować taki pokój nastolatka w różne wzory geometryczne co sprawi, że całość będzie się prezentowała naprawdę ciekawie.

Meble w pokoju nastolatka – na co zwrócić szczególną uwagę

Zmieniając pokój dziecka w pokój nastolatka, nie możemy zapomnieć o meblach. Co warto wymienić? Przede wszystkim powinniśmy zadbać o właściwie dobrane łóżko. Takie, które wielkością będzie pasowało nie tylko teraz do naszego dziecka, ale także które będzie mu dobrze służyło przez kolejne lata. Takie meble powinny być wybierane w stonowanych kolorach albo naturalnego drewna, lub bieli czy brązu. Warto również zadbać o to, żeby szafy były jak najbardziej pojemne, dzięki temu łatwiej będzie nam i dziecku utrzymać w nich porządek. Jeśli nie chcemy, aby ściany były puste, możemy pomyśleć o zastosowaniu plakatów tematycznych, licznych półek czy nowoczesnej tepety.

Meble do pokoju młodzieżowego powinny być nie tylko funkcjonalne, ale i bardzo pojemne. Rosnąca liczba posiadanych rzeczy będzie rosła każdego dnia. W takim przypadku warto zaopatrzyć się w meble, które posiadają nie tylko półki, ale i zamknięte szuflady czy regały.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ