Jak zrobić domowe dekoracje, które zachwycą oryginalnością, ale i stylem?

0
1566

Bądźmy szczerzy, wiele dekoracji, które można kupić w sklepie jest na przysłowiowe jedno kopyto. A jeżeli już znajdziemy coś co nam się podoba, to ma horrendalną cenę. Na szczęście można wykonać różne dekoracje samodzielnie i koszty będą niewielkie. Otóż jedynym ograniczeniem wydaje się być wtedy tylko i wyłącznie nasza wyobraźnia. A więc w dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam jakie ozdoby można zrobić samodzielnie. Gwarantujemy, że będą zachwycać oryginalnością, ale i stylem.

Przygotowanie ma znaczenie

Nim przejdziemy do tego jak przygotować dekoracje, musicie wiedzieć, że choć w przygotowaniu nie są trudne, to jednak praca musi być bardzo dokładna i precyzyjna. Tylko dzięki temu efekt będzie najlepszy. Przyda się także dawka cierpliwości. Oczywiście musicie przygotować jeszcze miejsce, gdzie takie ozdoby będziecie robić. Niezbędne są także odpowiednie sprzęty. Na pewno należy przygotować dobre nożyczki, nóż do tapet, a także profesjonalne kleje do zastosowań nie tylko w decoupage. Oczywiście można jeszcze pomyśleć o okularach i rękawiczkach ochronnych, w końcu bezpieczeństwo jest rzeczą najważniejszą.

Kolorowa mozaika na drewnianej płycie

Wiele osób ma w domu zastawę, z której nie korzysta, a jednak jakoś trudno nam ją wyrzucić. Na szczęście można ją wykorzystać. A więc zamiast łapania kurzu może posłużyć za świetną i wyjątkową dekorację. Pierwszym krokiem jest umieszczenie pojedynczych elementów w worku foliowym, a następnie rozbijanie ich na kawałki, ale owe kawałki muszą być płaskie. Gdy ten etap mamy już za sobą, to będziemy potrzebować drewnianą płytę, bądź też plastikową, do której kleimy kawałki zastawy, dzięki temu powstanie kolorowa mozaika. Koniecznie należy zastosować klej polimerowy, który bardzo dobrze trzyma i ma mocne wiązanie, a przy tym jego aplikacja nie jest ani trudna, ani też czasochłonna. Musimy jeszcze wspomnieć, że taka dekoracja jest nie do podrobienia, a przy tym świetnie odbija światło i odmieni nawet nudne wnętrze, dodając mu niepowtarzalnego charakteru.

Bo mebel to także dekoracja wnętrza

Skoro mozaikę mamy już przygotowaną, to czas najwyższy pomyśleć o wykonaniu mebla, bo przecież on także stanowi dekorację pomieszczenia. A więc naszym wyborem niech będzie krzesło wykonane techniką „do it yourself”. Na pewno będziemy potrzebować kilku palet, które można zakupić za niewielkie pieniądze. Musimy je bardzo dokładnie oczyścić z brudu czy nierówności. Do tego celu wystarczy użyć papieru ściernego bądź też szlifierki. Gdy ten etap mamy za sobą, czas na klejenie. W tym przypadku trzeba postawić na klej aminowy. Otóż łączymy ze sobą oparcie, które składa się z dwóch palet, z kolei siedzenie powinno składać się z dwóch rzędów po dwie palety. Gdy i ten etap mamy za sobą, czas na dekorowanie i tutaj nie pójdziemy na łatwiznę. Otóż najpierw pomalujemy mebel sprayem do drewna na ulubiony kolor np. srebrny, a potem zrobimy piórkowe dekoracje. Na sznurek przyczepiamy kolorowe piórka i stworzymy swoistą girlandę, a następnie umieszczamy ją na oparciu, co stworzy niepowtarzalny efekt.

Stare ramki nowe zastosowanie – prosto i szybko

Jeżeli macie w domu stare ramki, które już Wam się nie podobają, możecie sprawić, że zyskają nowe zastosowanie, a dokładnie staną się świetną dekoracją. Otóż jej wykonanie jest banalnie proste. Będziemy potrzebować kolorowych wstążek i koralików. Wstążki wiążemy tak, aby stworzyły kokardki, następnie przy użyciu taśmy dwustronnej przyklejamy je do ramki, co da niepowtarzalny efekt. Z kolei koraliki kleimy na tekturę o wymiarach takich, by pasowała do ramki. Tekturę mocujemy na szkło, co sprawi, że efekt będzie trójwymiarowy i na pewno maksymalnie zachwycający. Alternatywą dla koralików mogą być też kulki z waty, które wcześniej zostały zafarbowane w farbkach akwarelowych.

Możliwości wykonania samodzielnie przeróżnych dekoracji macie wiele. Możecie także samodzielnie coś wymyślić. Tutaj dajcie się ponieść wyobraźni i pamiętajcie, że taka praca może być także sposobem na zarobek, gdyż rękodzieła i oryginalne dekoracje są w cenie, bo przecież to co unikalne i inne jest w modzie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ