lodówka

Lodówka to obowiązkowe wyposażenie kuchni. Niestety w małym pomieszczeniu może być bardzo trudno znaleźć na nią miejsce. Jaką lodówkę wybrać do małej kuchni? Co jest do wyboru? Czym się kierować szukając sprzętu do małych pomieszczeń?

Lodówka do małej kuchni

Znalezienie lodówki do dużej kuchni nie stanowi wyboru. Można postawić na sprzęt, który jest jak najbardziej dopasowany do oczekiwań. Może to być lodówka side by side, lodówka z kostkarką, lodówka retro. Nie trzeba kierować się dostępnym miejscem. Posiadacze małych i nieustawnych kuchni są na gorszej pozycji. Muszą wziąć pod uwagę dostępną przestrzeń. Czy oznacza to, że nie ma lodówek typowo do niewielkich kuchni? Oczywiście, że nie. Da się znaleźć sprzęty, które sprawdzą się w wąskich lub małych kuchniach. Warto szukać ich nie tylko w sklepach, ale również na ogłoszeniach. Dostępne lodówki i zamrażarki w twojej okolicy (sprzedajemy.pl) znajdziesz w serwisach ogłoszeniowych w atrakcyjnych cenach. Można poprosić sprzedającego o dokładnie zmierzenie sprzętu w celu upewnienia się, czy zmieści się w kuchni.

Lodówki podblatowe

Jest gama produktów u większości producentów, które skierowane są do posiadaczy niewielkich pomieszczeń. W omawianym przypadku są to przede wszystkim lodówki jednodrzwiowe, które można zamontować pod blatem. Zastępują szafkę, ale nie zabierają miejsca potrzebnego do przygotowywania posiłków i pozwalają powyżej powiesić jeszcze dodatkowe półki. Lodówka podblatowa ma wysokość nie większą niż 85 centymetrów a szerokość do 60 cm. Mimo niewielkich rozmiarów nie musi być to tylko chłodziarka. Jest ogromny wybór podblatowych chłodziarko-zamrażarek. Najpopularniejszym wyborem do małych kuchni są więc lodówki montowane pod blatem.

Wąska lodówka do małej kuchni

Kolejnym sposobem na poradzenie sobie z brakiem miejsca w kuchni na pełnowymiarową lodówkę, jest postawienie na wąski sprzęt. Cechuje się tym, że jest to lodówka wąska, ale wysoka. Można więc przechować w niej znacznie więcej produktów niż w podblatowej. Zwłaszcza że do kupienia są bardzo wysokie lodówki o szerokości 50 cm. Może się jednak zdarzyć, że nie będzie w nich zamrażalnika.

Mini lodówki – czy warto?

Alternatywą dla podblatowych i wąskich, ale wysokich lodówek w małych kuchniach, są mini lodówki. Są to sprzęty AGD wolnostojące, które mają kompaktowe wymiary i można je postawić nawet na blacie. Mini lodówka ma zwykle 1-2 półki. Da się kupić modele z mini zamrażalnikiem. Najczęściej są to jednak tylko chłodziarki. Jest w nich niewiele miejsca, bo maksymalnie 50 litrów. To lodówki nie dla rodzin, a dla osób, które bardzo rzadko gotują. Pozwalają przechować to, co wymaga temperatury chłodniczej, ale nie duży gar z zupą.

Lodówka do zabudowy również w wersji mini to bardzo dobry wybór. Niestety często ma jeszcze mniejszą pojemność niż modele wolnostojące.

Jaką lodówkę wybrać do małej kuchni?

Wiadomo już, że mała lodówka do niewielkiej kuchni to zarówno ta, która może być zamontowana pod blatem, na nim, jak i wąska a wysoka. Czy to wszystko, o czym warto wiedzieć, gdy wybiera się chłodziarkę lub chłodziarko-zamrażarkę? Niekoniecznie. Gabaryty są ważne, ale i parametry.

Wybierając małą lodówkę, powinno się patrzeć przede wszystkim na dokładne wymiary sprzętu, a więc jego wysokość, szerokość i głębokość, ale też pojemność. Nie bez znaczenia jest liczba półek, szuflad i balkoników. Nie można pominąć tak ważnych kwestii jak zużycie energii, które opisuje klasa energetyczna. Mały sprzęt nie powinien generować kosztów jak ogromna lodówka. Nie mówiąc o tym, że w małym pomieszczeniu istotny jest też poziom hałasu, jaki emituje pracujący sprzęt.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ