W dobie komputeryzacji, automatyzacji i siedzącego trybu życia problem wad postawy urasta do rangi problemu społecznego. Jest wręcz nazywany epidemią XXI wieku. Praktycznie każde dziecko jest narażone na nieprawidłowości postawy, które występują nie tylko w obrębie kręgosłupa, ale także innych części ciała. Od wad stóp, przez kolana, po klatkę piersiową.

Zadaniem każdego rodzica jest dziś zadbanie o to, by możliwie jak najszybciej zapobiec wadom postawy ich dzieci. Należy o tym pamiętać już od pierwszych dni życia maleństwa i kontynuować przez kolejne lata, ponieważ układ kostny kształtuje się nawet do 25 roku życia. Odpowiednie dbanie o dziecko pozwoli mu na uniknięcie poważnych problemów zdrowotnych w dorosłym życiu. Jednym ze sposobów, w jaki możesz zatroszczyć się o swojego nastolatka, który jest najbardziej narażony na wady postawy, jest zakup odpowiedniego materaca. Szczególnie polecany w tym okresie jest materac 200×90, który jest na tyle duży, aby można było swobodnie się na nim wyciągnąć. Znajdziesz go tutaj: https://sarenka.eu/99-materac-200×90.

Właściwości materacy

Dziś przyjrzymy się materacom, które zostały stworzone z myślą o młodzieży. Doskonale podpierają ciągle rozwijające się ciało nastolatka oraz są antyalergiczne, co okazuje się niezwykle ważne w dobie problemów związanych z układem oddechowym. Na rynku znajdziesz szeroki wybór materacy wykonanych z różnych surowców. Dzięki temu idealnie dopasujesz produkt do potrzeb swojego dziecka.

Często materace złożone są z kilku różnych warstw. Poniżej przedstawiamy poszczególne warstwy, z których mogą się one składać:

  • GRYKA – materac dla młodzieży z warstwą łuski gryczanej ma właściwości przeciwzapalne, które zapobiegają powstawaniu bakterii i roztoczy. Umożliwia bardzo dobrą cyrkulację powietrza. Jest także antypotowy – to wszystko przez niski poziom wilgoci wypełnienia. Polecany jest szczególnie dla alergików oraz młodzieży w trakcie leczenia płaskostopia. Dzięki przepikowaniom pokrowca łuska nie przemieszcza się po całej powierzchni, ale pozostaje w kieszonkach. Materace z warstwą gryczaną posiadają specjalne atesty rehabilitacyjne oraz klasyfikowane są jako wyrób medyczny.
  • KOKOS – materace z włóknem kokosowym charakteryzują się niezwykłą trwałością, a także odpornością na wszelkie odkształcenia. Posiadają również właściwości antyalergiczne – chronią przed rozwojem roztoczy i mikroorganizmów. Dzięki twardości, którą zapewnia kokos, materac stanowi doskonałe podparcie dla kręgosłupa i jest szczególnie polecany dla młodych ludzi z wadami postawy. Kokos to również materiał naturalny, który gwarantuje doskonałą cyrkulację powietrza.
  • LATEKS – materiał ten jest niezwykle odporny na odkształcenia, gwarantuje trwałość i jest niezwykle łatwy w czyszczeniu. Jest sprężysty i reaguje na ruch, dzięki czemu doskonale dopasowuje się do kształtu ciała i podpiera je – w konsekwencji dziecko jest rozluźnione, a organizm lepiej się regeneruje. Jest polecany zwłaszcza osobom z problemami z kręgosłupem, drętwieniem rąk lub nóg, a także alergikom. Materac tego typu bardzo dobrze izoluje ciepło, dlatego często wybierają go osoby, które mają problemy z krążeniem i marzną w nocy.
  • PIANKA TERMOELASTYCZNA VISCO – to tzw. pianka z pamięcią wynaleziona przez NASA. Dopasowuje się idealnie do kształtu ciała i odciąża stawy, dzięki czemu twoje dziecko może spokojnie zrelaksować się i wypocząć. Jest odporna na odkształcenia, ma największą ilość punktów podparcia ze wszystkich materacy. Posiada właściwości antyodleżynowe oraz gwarantuje doskonałe odprowadzanie wilgoci.
  • PIANKA WYSOKOELASTYCZNA – niezwykle odporna na wgniatanie i rozciąganie, jest sprężysta i jednocześnie zapewnia stabilne podparcie podczas snu dzięki dużej elastyczności punktowej. Materace wykonane z tej pianki są przewiewne, odporne na temperaturę oraz posiadają właściwości antypotowe.

Materace zazwyczaj wykonywane są z dwóch lub więcej warstw, co pozwala na idealne dopasowanie go do potrzeb starszego dziecka. Zapewnij swojemu nastolatkowi bezpieczny i wygodny sen oraz odpoczynek w ciągu dnia. Szeroki wybór wysokiej jakości materacy znajdziesz w sklepie internetowym Sarenka: https://sarenka.eu/15-materace-dla-dzieci-i-mlodziezy. Szukaj wśród materacy 200×90, które są najlepszym wyborem dla młodzieży.

[Głosów:15    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ