styropian podłogowy

Jaki styropian podłogowy wybrać i jaką grubość styropianu dobrać do ociepleń? Owe pytania dręczą każdego inwestora, jaki myśli o ociepleniu ścian zewnętrznych, dachu czy podłogi na terenie. Typ i grubość produktu termo izolacyjnego wybiera projektant na poziomie planowania. Nie bierze niewątpliwie owych wartości z kapelusza. Pochodzą one dokładnie z wyliczeń, jakie robi korzystając z prawa budowlanego.

Jaki powinien być styropian podłogowy?

Styropian jest niezwykle dobrym produktem izolacyjnym. Ma niezwykle odpowiednie parametry izolacyjności cieplnej i dużą wytrzymałość na ogień. Styropian ma relatywnie małą chłonność wody, natomiast dość słabą izolacyjność akustyczną. Wyjątek w tymże obszarze stanowią płyty styropianowe, jakie stosuje się oczywiście jako styropian podłogowy, taki jak np. https://proizolacje.pl/pol_m_STYROPIAN_DACH-PODLOGA-PARKING-157.html. Ogrzewanie styropianem rozmaitego typu robi się na ścianach, dachach, fundamentach i posadzkach.

Styropian podłogowy – najistotniejsze właściwości

Styropian pod wylewki, zatem tak nazywany styropian podłogowy, to wbrew pozorom coś odmiennego aniżeli zwykły styropian. To oznacza – ich skład chemiczny przeważnie jest taki sam, natomiast mogą się co nieco różnić wartościami oraz jakością. Na posadzkę stosuje się tak nazywany styropian twardy, zatem taki, jaki jest niezwykle odporny na zniszczenia mechaniczne oraz mniej ugina się pod ciężarem – w końcu będzie znajdował się pod naszymi stopami. Przeważnie do ocieplania podłóg stosuje się styropian ESP 100 czy ESP 80. W ostatnim okresie na rynku pojawił się również czarny (grafitowy) styropian podłogowy.

Styropian podłogowy: trwałość na ściskanie

Styropian jaki będzie położony pod podłogą na terenie musi mieć optymalną odporność na ściskanie, aby nie uległ deformacji na efekt obarczenia. Normalnie przyjmuje się, iż obarczenia praktyczne w miejscach mieszkalnych stanowią 150 kg/m2, natomiast w ciągach komunikacyjnych – 250 kg/m2. Jeżeli styropian będzie miał za małą trwałość na ściskanie, podkład podłogowy wygnie się, natomiast w ślad za tymże na podłodze mogą pojawić się rysy oraz uszkodzenia.

Styropian akustyczny

Jeszcze częściej pragniemy zadbać nie jedynie o własny komfort cieplny w domu, lecz również dźwiękowy. W celu wyodrębnienia wnętrz od szkodliwych hałasów można wykorzystać styropian akustyczny. Jest on niezwykle miękki, natomiast jego konsystencja powoduje, iż staje się on charakterystycznym amortyzatorem dźwięków uderzających oraz bijących, np. stukanie obcasów lub upadek przedmiotów z wielkości. Natomiast, by odpowiednio pełnił on własną rolę, należy zadbać o jego dobry montaż.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ