zegar ścienny

Zegar w kuchni ma niebagatelne znaczenie. Stanowi nieocenioną pomoc podczas przygotowywania posiłków, gdy każda minuta się liczy. Ostrzega też, za ile minut przyjdą goście lub dzieci wrócą ze szkoły. Ale czy to musi być jedyna jego funkcja? Nie! Z naszą pomocą kupisz designerski zegar ścienny, który będzie pasować do nowoczesnej kuchni.

1. Zegar z kukułką

Choć zegar ścienny z kukułką może nie brzmieć zbyt nowocześnie, to model, który chcielibyśmy zaproponować, jest minimalistyczny, oryginalny w kształcie. Zresztą nie tylko formę ma nowoczesną, również „wnętrze”. Jest wyposażony w czujnik światła, dzięki któremu mechanizm w nocy jest wyciszany. Możesz także całkowicie wyłączyć dźwięk.

Wersja pomarańczowa będzie bardzo dobrze wyglądać w modernistycznej lub skandynawskiej kuchni, ożywi wnętrze. Spodobał Ci się? Od razu podpowiadamy, że znajdziesz go w jednym ze sklepów internetowych z wyposażeniem wnętrz. Przejrzyj zegary ścienne ze sklepu Fabryka Form, które sprawdzą się zarówno w kuchni, jak i w salonie czy sypialni.

zegar z kukulka

2. Zegary ścienne nowoczesne z wahadłem

Kolejna, dość kontrowersyjna propozycja, to zegar ścienny z wahadłem. Lecz wystarczy, że spojrzysz na jego zdjęcie, to przekonasz się, że jest to bardzo oryginalny projekt, który jednocześnie zaskakuje kształtem oraz zachwyca prostotą. Mowa o zegarze ściennym Tiuku, dostępnym w kolorze białym, czarnym, czerwonym oraz… żółtym.

Co ciekawe, zegara tego nie musisz wieszać na ścianie, wystarczy go o nią oprzeć. Jeśli boisz się, że możesz go przewrócić w trakcie kuchennego zamieszania, istnieje możliwość przykręcenia go.

zegar z wahadlem

3. Zegar ścienny naklejany

Już od kilku sezonów niesłabnącą popularnością cieszą się zegary naklejane. Nic dziwnego zresztą, ponieważ nie dość, że wyglądają designersko, to jeszcze są tak naprawdę bardzo uniwersalne, praktyczne. Istnieje możliwość dopasowania ich rozmiarów do swoich potrzeb, będą więc odpowiednie zarówno do dużej, jak i do małej kuchni.

Jedyne, na co zalecamy zwracać uwagę, to dostępność szablonów dołączonych do produktu. Powinno ich być kilka, o różnych rozmiarach, żebyś mógł zadecydować, które z nich będzie Ci pasować i… całość równo przykleić do ściany. Bo gdy podziałki będą nie tam, gdzie trzeba, to nie dość, że nie będzie to dobrze wyglądać, to jeszcze zaważy na funkcjonalności zegara.

zegar naklejany

4. Zegary ścienne drewniane

Jednym z naszych osobistych faworytów jest zegar ścienny drewniany, wykonany w minimalistycznej, skandynawskiej wersji. Tylko, przestrzegamy, powinien być wykonany z litego drewna, a nie materiału drewnopodobnego.

Co oczywiste, będzie pasować do skandynawskiej kuchni, choć nie tylko. Drewno doskonale sprawdza się w nowoczesnych, minimalistycznych lub industrialnych wnętrzach. Szczególnie jeśli stanowi kontrast… dla betonu. Nie wierzysz? Przetestuj to połączenie u siebie.

drewniany zegar

5. Duży zegar ścienny

Wcześniej przedstawialiśmy monochromatyczne, minimalistyczne zegary. I nasza ostatnia propozycja aż tak bardzo nie odbiega od tego trendu, a to, czym się wyróżnia, to rdzawozielony kolor. Nawiązuje więc do starych, zniszczonych urządzeń, lecz przy tym wygląda bardzo nowocześnie.

Jeśli masz wrażenie, że Twoja kuchnia wygląda mdło, aranżacja jest nudna, to stawiając na takie dodatki, w prosty sposób nadasz jej charakteru.

zegar

[Głosów:2    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ