Jakie funkcje pełni narzuta na łóżko?

0
1450

Wiele osób uważa narzuty na łóżko za totalnie zbędny dodatek. Tymczasem pełni on wiele różnych funkcji. Nie tylko dobrze wygląda, ale jednocześnie jest bardzo praktyczny. Jakie funkcje pełni narzuta na łóżko? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Efektowny dodatek do sypialni

Narzuty na łóżko, takie jak https://www.firantex.pl/pol_m_Na-lozko_Narzuty-184.html stanowią przede wszystkim niezwykle efektowny dodatek do sypialni. To element, który uzupełnia aranżację całego wnętrza. A trzeba pamiętać, że sypialnia daje stosunkowo niewiele możliwości aranżacyjnych. W pomieszczeniach, w których znajduje się miejsce tylko na łóżko, dużą szafę i ewentualnie stolik nocny, mamy niewielkie pole do popisu. Właśnie dlatego tę przestrzeń można urozmaicić dzięki różnego rodzaju tekstyliom. Doskonałym pomysłem będą nie tylko narzuty na łóżko sypialniane, ale również oryginalne poduszki, designerskie zawieszki na zagłówek albo unikalne lampy. Narzuty do sypialni mogą współgrać ze wszystkimi elementami, obecnymi w tym pomieszczeniu, a zatem po prostu naturalnie się komponować z pozostałymi dodatkami. Z drugiej strony mogą też stanowić zupełnie inny, mocny akcent aranżacyjny. Chociaż ta wersja wymaga nieco więcej odwagi, fantazji i wyczucia.

Zabezpieczenie pościeli przed zabrudzeniem

Jeżeli na co dzień nie chowamy pościeli do kufra lub do szafy, narzuty na łóżko mogą też pełnić funkcję zabezpieczenia. Nawet w sprzątanym kilka razy w tygodniu mieszkaniu na każdym kroku czai się kurz. On z kolei osadza się na wszystkich meblach i dostępnych, płaskich przestrzeniach. Podobnie jest z łóżkiem. Jak wiadomo natomiast w kurzu mieści się wiele bakterii, zarazków i drobnoustrojów, które mają wobec nas niecne zamiary. Ich obecność szczególnie odczuwają alergicy. Zwłaszcza im przydadzą się zatem narzuty na łóżko sypialniane. W sklepach z tekstyliami dostępne są różnorodne narzuty do sypialni. Znajdziemy wersje jednostronne, jak i dwustronne. Popularne są modele gładkie oraz te z atrakcyjnymi grafikami. Przytulności pomieszczeniu nadadzą również modele futerkowe, które są niezwykle miłe w dotyku.

Kiedy w domu mieszka pies lub kot

Inną funkcją narzut na łóżko jest zabezpieczenie przed zwierzakami. Każdy posiadacz psa lub kota wie, że nasi pupile chętnie wylegują się na naszym łóżku – nawet jeżeli wiedzą, że to obszar dla nich niedostępny. Jak powszechnie jednak wiadomo – zakazany owoc smakuje najlepiej. Tymczasem narzutę łatwo jest wyprać. Można to zrobić przy użyciu standardowych środków piorących i w standardowej temperaturze. Większość modeli jest również śliska w dotyku, dzięki czemu bez problemu można je odkurzyć odkurzaczem.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ