Jakie są największe zalety szaf przesuwnych na wymiar

Meble na wymiar cieszą się coraz większą popularnością wśród osób planujących wyposażenia domu lub mieszkania. Wykonanie całego umeblowania pod zabudowę może być dosyć kosztowne. Warto jednak zainwestować w elementy takie jak szafa przesuwna do przedpokoju lub sypialni. Jeżeli stoisz właśnie przed dylematem wyboru mebli, to przeczytaj koniecznie poniższy artykuł. Przedstawiamy w nim największe zalety szaf przesuwnych na wymiar.

Szafa przesuwna dopasowana do kubatury pomieszczenia

Współczesne budownictwo potrafi zaskakiwać trudnymi do zagospodarowania wnękami. Właśnie w takich sytuacjach idealnym rozwiązaniem jest wybór mebli na wymiar. Dopasowanie gotowej szafy do wnęki będzie bardzo trudnym zadaniem. Z pewnością nie uda się wypełnić jej w 100%. Zamawiając szafę pod zabudowę, masz gwarancję, że zagospodarujesz każdy centymetr wolnej przestrzeni. Dzięki temu zyskujesz dodatkową przestrzeń na ubrania, a ponadto ułatwiasz sobie kwestie związane ze sprzątaniem. Szafa jest zabudowana do samego sufitu, dzięki czemu kurz nie gromadzi się na jej górnej części.

Szafa pod zabudowę pozwala nie tylko wypełniać wnęki, ale także zagospodarować przestrzeń pod schodami. Dzięki temu możesz wykorzystać każde wolne miejsce w domu lub mieszkaniu. Nie można zapomnieć także o walorach estetycznych szaf pod zabudowę. Stanowią one ważny element aranżacji, który kształtuje estetykę całego pomieszczenia.

Zagospodarowanie przestrzeni w szafie wnękowej

Kolejną zaletą szaf przesuwnych na wymiar jest dowolność w zagospodarowaniu przestrzeni wewnątrz mebla. Kupując gotowe modele, musisz akceptować układ wnętrza narzucony przez producenta. Zamawiając szafę na wymiar, możesz dowolnie zaplanować układ półek. Nawet we wnękach o nietypowych kształtach można wygospodarować sporo wolnego miejsca. Dzięki zabudowie do sufitu szafa wnękowa może pełnić funkcję doskonale znanego pawlacza. Na samą górę możesz wrzucić rzeczy, których nie używasz na co dzień, a które nie mogą zalegać na półkach lub podłodze Twojego domu. Dzięki dużej przestrzeni szafy przesuwne na wymiar pozwalają stworzyć wiele wolnej przestrzeni w domu.

Zalety drzwi przesuwnych

Bardzo ważnym elementem szafy na wymiar są drzwi przesuwne. Mają one niebagatelny wpływ na funkcjonalność szafy i łatwość korzystania z przestrzeni w jej wnętrzu. Montując drzwi przesuwne, można uzyskać podwójny efekt dodatkowej przestrzeni. Wybierając takie rozwiązanie, nie musisz martwić się o przestrzeń potrzebną na otwarcie drzwi. Dzięki temu szafa na wymiar może stanąć nawet w bardzo wąskim pomieszczeniu. Drzwi przesuwne sprawdzają się przede wszystkim w pomieszczeniach, w których szafa stoi blisko innych mebli, jak łóżko fotele czy stolik. Szafy przesuwne na wymiar to doskonałe rozwiązanie do każdego pomieszczenia. Jej funkcjonalność docenisz szczególnie w małych pokojach.

Jeżeli chcesz sprawdzić, jak może wyglądać szafa przesuwna w Twoim domu, to zajrzyj na stronę jurpol-meble.pl. Znajdziesz tam nie tylko szafy wnękowe, ale także łóżka, stoliki, stoły i całe zestawy wypoczynkowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ