Jakie zabezpieczenia są stosowane podczas prac drogowych?

0
1227

Bariery drogowe to nieodzowny element krajobrazu polskich dróg. Zakrojone na szeroką skalę prace budowlane wymagają odpowiedniego zabezpieczenia, które ma chronić zdrowie i życie kierowców oraz pracujących robotników. W dzisiejszym artykule omówimy pokrótce dostępne na rynku zabezpieczenia drogowe.

Z czego wykonywane są bariery drogowe?

Głównym zadaniem barier drogowych jest ostrzeganie o niebezpieczeństwach. Z drugiej strony bariery same w sobie nie powinny stanowić realnego zagrożenia dla uczestników ruchu drogowego. Dlatego też elementy te są wykonywane z trwałego, ale jednocześnie lekkiego tworzywa PCV. Ich cechą charakterystyczną jest brak ostrych krawędzi, a także wystających śrub i nitów. Co ciekawe bariery drogowe mogą być wykorzystywane do tworzenia ciągów komunikacyjnych.

Właśnie do wytyczania ciągów komunikacyjnych dużo lepszym rozwiązaniem mogą okazać się bariery z tworzywa sztucznego, które pozwalają na wypełnienie wodą lub piaskiem. Stają się wtedy bardzo stabilne. Ma to szczególnie duże znaczenie w sytuacji, kiedy po drodze poruszają się także auta ciężarowe. Zapory wypełnione piaskiem nie będą przesuwać się pod wpływem pędu powietrza.

Nieco innym rodzajem zapory drogowej są bariery wykonane z tworzywa HDPE. Ich cechą charakterystyczną jest wysoki stopień odporności na ujemne temperatury. Dzięki temu bariery wykonane z HDPE świetnie sprawdzą się w okresie zimowym.

Większość dostępnych na rynku barier jest wyposażona w obrotowe stopy, które znacznie ułatwiają ich dowolne ustawienie. Stopy są zazwyczaj wbudowane w barierkę, co znacznie przyspiesza jej rozstawienie.

W jakie dodatki są wyposażone bariery drogowe?

Bariery drogowe muszą stanowić skuteczną formę ochrony w każdych warunkach pogodowych. Dlatego dostawcy tego typu produktów udostępniają szereg pomocniczych rozwiązań, które mają poprawić widoczność barierek i dodatkowo podnieść poziom bezpieczeństwa na remontowanym odcinku. Doskonałym przykładem może być lampa zmierzchowa LED, która jest wyposażona w automatyczny czujnik zmierzchu. Specjalny uchwyt montażowy ułatwia jej połączenie ze skrajnią drogi lub zaporą drogową. Wysokiej jakości diody LED oraz dwustronna soczewka z pierścieniem odblaskowym zapewniają doskonałą widoczność z dużej odległości.

Uzupełnieniem barier drogowych może być także sygnalizacja tymczasowa wyposażona w diody LED oraz bezprzewodowa fala świetlna. Szczególnie wysoki poziom zaawansowania wykazuje sygnalizator tymczasowy, który ma aż 74 programy drogowe. Istnieje także możliwość tworzenia własnych programów i schematów kierowania ruchem.

Wybierając bariery drogowe, trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim ich bezpieczeństwo oraz trwałość. Zadaniem barier jest ochrona, dlatego nie mogą one stwarzać dodatkowego zagrożenia dla uczestników ruchu. Wybierając bariery, warto także zadbać, aby nie miały one charakteru elementów jednorazowego użytku. Ofertę produktów, które spełniają te wymagania, można znaleźć na stronie easyfence.pl. Firma Easy Fence specjalizuje się w sprzedaży nie tylko zabezpieczeń drogowych, ale także ogrodzeń budowlanych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ