Wszyscy rodzice chcą zapewnić swoim dzieciom bezpieczne i radosne dzieciństwo. Jednak nawet w samym naszym domu i mieszkaniu na najmłodszych mogą czyhać zagrożenia, które trudno wyeliminować. Należą do nich m. in. okna, które ciekawe świata dzieci mogą w prosty sposób otworzyć i tym samym narazić się na wielkie niebezpieczeństwo. Rozwiązaniem tej sytuacji są niezwykle praktyczne i funkcjonalne klamki okienne wyposażone w zamek z kluczykiem. Sprawdźmy, dlaczego każdy rodzic powinien w nie zainwestować.

Klamka do okna z kluczykiem – dostęp do okna wyłącznie dla osób dorosłych

Klamka do okna z kluczykiem powinna znaleźć się we wszystkich domach oraz mieszalniach, w których mieszkają małe dzieci. Dzięki praktycznemu zamkowi zamykanemu na klucz, okno nie może zostać otwarte przez najmłodszych, co uniemożliwia dzieciom dostęp do ich mechanizmu oraz eliminuje ryzyko wypadnięcia dziecka na zewnątrz.

Każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ciekawe świata są małe dzieci. Interesuje je zwłaszcza wszystko to, co się otwiera, a ulubioną zabawą wielu najmłodszych członków naszych rodzin jest otwieranie i zamykanie drzwi oraz szafek. Ciekawość dziecięca prędzej czy później obejmuje także okna, za którymi kryje się przecież cały wielki i niezwykle dla nich ciekawy świat.

Dzieci nie zdają sobie jednak sprawy z tego, jak niebezpieczne może być dla nich otwarcie okna, bez względu na to, na którym piętrze mieszkają. Rodzice natomiast nie zawsze mają możliwość, by na bieżąco śledzić każdy krok i poczynania swoich pociech. Zwłaszcza, kiedy przebywają w domu, który powinien stanowić dla nich swoistą oazę bezpieczeństwa. Rozwiązaniem tego problemu jest praktyczna klamka do okna z kluczykiem, w którą warto wyposażyć wszystkie ona w swoim domu.

Klamka do okna z kluczykiem – jak ją zamontować?

Troszcząc się o bezpieczeństwo całej rodziny nie musimy jednak wymieniać całej stolarki okiennej. Wystarczy bowiem zakupić specjalne klamki okienne z kluczykiem oraz zastąpić nimi zwykłe klamki, które aktualnie mamy zamontowane w swoich oknach.

Klamka do okna z kluczykiem jest bardzo prosta w montażu i gwarantuje nam oraz naszym dzieciom bezpieczeństwo przez cały czas przebywania w domowym zaciszu. Zamkniętego na kluczyk okna nie da się bowiem otworzyć bez klucza, dzięki czemu dostęp do niego mają jedynie osoby dorosłe. Rodzice powinni jednak pamiętać, aby klucz otwierający klamkę schować w niedostępnym dla dzieci miejscu.

Klamki do okna z kluczykiem możemy także kupić w wielu kolorach. Dzięki ich szerokiemu wyborowi wygląd klamek może zostać idealnie dopasowany do wystroju wnętrza, kolorystyki naszych okien oraz pozostałych okuć okiennych. Wyposażona w zamek klamka do okna w Klamki-Drzwiowe.pl dostępna jest w kolorze białym, srebrnym, złotym, czarnym oraz platynowym. Ich szeroka gama kolorystyczna sprawia, że praktyczna klamka do okna z kluczykiem zapewni nie tylko większe bezpieczeństwo wszystkim domownikom, ale będzie także atrakcyjnym dodatkiem do każdego wnętrza.

[Głosów:9    Średnia:2.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ