Klej do luster – Twój niewidzialny pomocnik w dekoracji domu

0
55

Montaż lustra wcale nie musi być wyzwaniem, także jeśli zależy Ci na uzyskaniu wyjątkowego efektu mozaiki szklanej. Jedyne, czego będziesz potrzebować, to silikon do luster. Poniżej pokażemy Ci, jak uzyskać dzięki niemu bezpieczny, estetyczny i trwały efekt.

Odkryj siłę kleju do luster

Trudno wyobrazić sobie łazienkę, a często również przedpokój, bez lustra. Oczywiście chętnie umieszczamy je również w innych pomieszczeniach, w tym w sypialni, pokoju gościnnym czy reprezentacyjnym salonie. Duże, małe, okrągłe, prostokątne albo w formie mozaiki – wybór jest naprawdę olbrzymi. Kształty, sposoby wykończenia czy miejsca, w których się znajdują, łączy jedno: standardy montażu.

W każdym przypadku produkt, którego używamy  musi być jednocześnie:

 • Trwały – w końcu nie chcemy, aby lustro w wyniku odklejenia odpadło od ściany i po prostu się rozbiło,
 • Bezpieczny – dotyczy to z jednej strony użytkowników, którzy mogliby być narażeni na ostre odłamki, jak i powierzchni luster, które mogą zmieniać wygląd i strukturę pod wpływem niektórych substancji jak i wydzielane przez produkt lotne związki organiczne,
 • Estetyczny – klej do luster, którego użyjesz, nie może wpływać na jego wygląd. W przeciwnym wypadku efekt może być naprawdę katastrofalny.

Wspólne jest także rozwiązanie: silikon do luster to najpewniejszy i najłatwiejszy sposób na montaż każdego rodzaju lustra w każdej lokalizacji. Ale wybór tego rodzaju preparatów jest rzecz jasna stosunkowo szeroki, wobec tego warto poświęcić mu nieco czasu i namysłu.

Silikon do luster – sekret perfekcyjnie zamontowanego lustra

Choć wielu osobom wydaje się, że lustro można przymocować przy użyciu standardowego kleju montażowego lub silikonu uniwersalnego, to często popełniany błąd. Sprawdźmy, co zyskujesz, wybierając silikon do luster Lakma dostępny na tej stronie: https://lakma.pl/silikon_klej_do_luster,pid-163. Ten zaawansowany produkt wyróżnia:

 • Świetna przyczepność do zdecydowanej większości podłoży od cegły i betonu przez szklane laminaty aż po lakierowane drewno i glazurę.
 • Bezbarwność: zyskujesz więc gwarancję, że klej do luster nie wpłynie na wygląd Twojej kompozycji.
 • Uniwersalność: możesz wykorzystać go do mocowania lustra, ale również uzupełniania obrzeży czy łączenia ze sobą różnych luster.
 • Elastyczność – produkt przenosi naprężenia pracujących podłoży (np. ścian) przez co zapobiega pęknięciom luster.

Jak wybrać idealny klej do swojego lustra?

Zasadniczo pod uwagę trzeba wziąć naprawdę sporo czynników. Jednym z nich jest oczywiście charakterystyka pomieszczenia, w którym zamierzasz umieścić lustro (w tym panujący w nim poziom wilgotności powietrza). Poza tym istotną rolę odgrywa również podłoże – rzecz jasna lustra w wielu przypadkach montujemy na powierzchniach, które charakteryzują się bardzo ograniczoną przyczepnością, takich jak płytki ceramiczne. Kolejnym ważnym czynnikiem jest samo lustro – im większe i cięższe będzie, tym większą „mocą” wiązania powinien wyróżniać się klej do luster.

Na szczęście nie musisz dokonywać szczegółowej analizy. Dobry silikon do luster sprawdzi się w każdym z tych przypadków i pozwoli na bezpieczny montaż niezależnie od rozmiaru lustra, pomieszczenia czy powierzchni, na której będzie miało miejsce klejenie.

Techniki aplikacji kleju dla maksymalnej trwałości

Aby zapewnić maksymalną trwałość połączenia, podczas aplikacji silikonu do luster przestrzegaj następujących kroków:

 • Przygotowanie powierzchni: dokładnie oczyść i odtłuść powierzchnię, na której będzie umieszczane lustro. To kluczowe dla zapewnienia dobrej przyczepności. Zalecamy także przeprowadzić próbę przyczepności na niewielkim odcinku.
 • Aplikacja kleju: nałóż klej w równomiernych pasach, zachowując odstępy między nimi. Umożliwi to uniknięcie pęcherzy powietrza i zapewni klejowi przestrzeń do „oddychania”.
 • Klej nakładaj równoległymi, pionowymi pasami w odstępie kilku centymetrów od siebie. Nie uszczelniaj krawędzi lustra, aby zapewnić dostęp świeżego powietrza, które umożliwi wyschnięcie silikonu . Uszczelnianie obrzeży będzie możliwe po pełnym stwardnieniu silikonu do luster.
 • Montaż lustra: delikatnie przyciśnij lustro do ściany, upewniając się, że jest równomiernie rozmieszczone.
 • Czas schnięcia: lustro powinno pozostać podparte, aż do całkowitego utwardzenia się silikonu – czyli przez 6–72 godzin. Zależy to od ilości zaaplikowanego silikonu, a także temperatury i wilgotności powietrza – utwardzanie wgłębne produktu wynosi około 2mm/24h..
[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ