rośliny domowe - rodzaje

Rośliny oprócz tego, że stanowią znakomity dodatek dekoracyjny, to jeszcze mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Oprócz tego uwalniają parę wodną, która zwiększa wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Jak widać istnieją same zalety ich posiadania. W takim razie które rośliny warto mieć w swoim domu?

Paproć

Paprocie jeszcze kilkanaście lat temu można było spotkać praktycznie w każdym domu. Obecnie ta moda powraca. I bardzo dobrze, ponieważ są to rośliny, które znakomicie oczyszczają i jonizują powietrze, a co najważniejsze w naturalny sposób. Oprócz tego wydzielają również dużo tlenu, który jest niezbędny do życia.

Figowiec

Figowiec również jest rośliną oczyszczającą powietrze. Decydując się na jego zakup powinniśmy pamiętać, że odmiana Benjamin ma trujące liście, więc jeżeli posiadamy małe dzieci, powinniśmy znaleźć mu takie miejsce, do którego one nie będą miały dostępu. Figowiec czuje się najlepiej w rozproszonym świetle.

Palma

Palma charakteryzuje się swoim dość wyjątkowym wyglądem oraz tym, że przyczynia się do lepszego powietrza w domu. Palmy sprzyjają nie tylko usuwaniu szkodliwych substancji, ale również nawilżeniu powietrza. Ta roślina z kolei uwielbia miejsca, które są dość mocno nasłonecznione.

Przeczytaj też: http://www.skandynawskieinspiracje.pl/zwiekszyc-komfort-zycia-alergika-warto-kupic-domu/

Skrzydłokwiat

Skrzydłokwiat, jak sama nazwa wskazuje posiada kwiat i to nie byle jaki. Charakterystyczną jego cechą jest kształt skrzydła oraz biała barwa. Ta roślina oczyszcza powietrze z toksyn oraz je nawilża. Możemy ją zraszać, ale pamiętajmy że nie lubi ona zmiennej oraz niskiej temperatury powietrza.

Aloes

Aloes nie tylko ma znakomite działanie na naszą skórę, jest również skutecznym, naturalnym oczyszczaczem powietrza. Sprawdza się jako roślina parapetowa, ponieważ lubi nasłonecznienie. się dodatkowo na miejscach nasłonecznionych, a więc możemy ustawić go na parapecie. Aloes nie należy do rodzaju roślin wymagających, wystarczy mu odpowiednie miejsce i umiarkowana ilość wody. Dzięki temu będzie rósł jak trzeba.

W warunkach domowych aloes można śmiało wykorzystać do ukojenia oparzeń, urazów, czy ukąszeń owadów. Działa jak opatrunek na uszkodzoną skórę.

Źródło: https://www.homefashion.com.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ