Lamele ścienne

0
2694

Drewno już od stuleci cieszy się powodzeniem zarówno wśród budowniczych, jak i architektów wnętrz. Należy jednak zwrócić uwagę, iż pierwotnie stosowane wyroby odchodzą do lamusa, na rzecz nowoczesnych, eleganckich rozwiązań. Przykładem jest boazeria, która powszechnie stosowana jeszcze dwadzieścia lat temu, dziś z powodzeniem jest zastępowana poprzez lamele ścienne. Rozwiązanie to wnosi do wnętrza nowoczesność oraz lekkość.

Czym są lamele na ścianę?

Lamele ścienne stanowią komplet ułożonych pionowo listew drewnianych, znajdujących się w określonej odległości od siebie, tworząc wyjątkową, wyrazistą dekorację wnętrza lub pełnią funkcję osłony na przykład grzejnika. Lamele ozdobne są doskonałym wyborem dla wszystkich osób, które lubią wnętrza z charakterem, dopasowane do indywidualnych upodobań. Lekka, przestrzenna struktura lameli oprócz tego, iż świetnie komponuje się z nowoczesnym wystrojem wnętrz, to doskonale sprawdza się jako rozpraszacz fal akustycznych, umożliwiając redukcję hałasu z sąsiednich pomieszczeń.

Lamele ścienne ze sklepu https://manufakturarzeczy.pl/lamele cieszą się dużym zainteresowaniem, ze względu na to, iż pozwalają na zastosowanie w nowoczesnych wnętrzach materiału wykończeniowego znanego i docenianego od wieków, a połączenie klasyki z nowoczesnością jest zawsze doskonałym rozwiązaniem. Sklep z lamelami posiada zazwyczaj bogaty asortyment, dzięki czemu możemy wybrać produkty najbardziej odpowiednie do naszego wnętrza, niezależnie czy będzie to przestrzeń klasyczna, nowoczesna, loftowa, czy jakakolwiek inna. Ponadto, jak już wcześniej wspomniano, uzyskujemy dodatkową izolację cieplną oraz akustyczną. Sklep z lamelami oferując produkty o różnorodnej barwie oraz rodzaju pozwala na wybór asortymentu najbardziej adekwatnego do atmosfery we wnętrzu jaką chcemy uzyskać. Lamele ozdobne pozwalają przede wszystkim ocieplić pomieszczenie, a także urozmaicić je oraz wydzielić poszczególne strefy. Produkt jest bowiem wykorzystywany również jako okładzina sufitu oraz do stworzenia ażurowych ścianek działowych. Innowacyjnym, a zarazem bardzo ciekawym rozwiązaniem jest połączenie lameli z innym materiałem, na przykład kamieniem, z którego wykonuje się kominek, ze względu na dużą trwałość obydwu materiałów, można się nimi cieszyć przez długie lata.

Zastosowanie lameli ściennych

Lamele ozdobne są stosowane przede wszystkim w salonach i sypialniach, ale coraz częściej można się z nimi spotkać w kuchniach oraz łazienkach. Jak już wcześniej wspomniano, oprócz najpowszechniejszego zastosowania na ścianach, montuje się je również na suficie, gdzie oprócz funkcji ozdobnej pozwalają również na zmniejszenie wysokości bardzo wysokich pomieszczeń. Tego rodzaju rozwiązanie świetnie sprawdzi się w dużych, otwartych przestrzeniach, gdzie będzie pozwalało na stłumienie dokuczliwego pogłosu. Lamele ozdobne są również stosowane w meblach, ciekawe rozwiązania można zaobserwować w zabudowach kuchennych lub w przedpokojach.

Lamele ścienne mogą mieć dowolny układ, przy czym najczęściej montowane są pionowo na ścianach sięgając od podłogi, aż do sufitu. Bardziej urozmaicone aranżacje wprowadzają również listwy poziome oraz ukośne. Sklep z lamelami oferuje zazwyczaj produkty o różnej długości, co pozwala dobrać produkt najbardziej odpowiedni do wysokości naszej ściany. W nowoczesnych pomieszczeniach wykonuje się często okładzinę całej ściany z listew, którą wykorzystuje się jako tło dla kina domowego. Jak już wcześniej wspomniano lamele ozdobne pozwalają odseparować od siebie poszczególne części pomieszczeń, oddzielając na przykład kuchnię od salonu, jadalnię od kuchni, lub hol od salonu.

Źródło: https://manufakturarzeczy.pl

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ