Lampa podłogowa we wnętrzach skandynawskich

Propozycje aranżacji skandynawskiej, to dziś już nie tylko biel, szarości, beże i przestronne, jasne wnętrza. Okazuje się, że wystroje rodem z północy mają dla nas znacznie więcej propozycji i są elastyczne pod względem możliwości modyfikacji, dopasowania do własnych gustów. Znaczącą rolę odgrywa tutaj oświetlenie, a jeśli marzy nam się właśnie skandynawski wystrój, to swoją uwagę warto skierować na propozycję lamp podłogowych.

Typowy wystrój wprost ze Skandynawii

Zacznijmy od propozycji stosunkowo uniwersalnej i dającej spore możliwości, jeśli chodzi o wystrój. Postawiliśmy na typową paletę kolorystyczną, czyli biele, beże i szarości. Takie wnętrza są przestronne i sprawiają wrażenie większych, bo rozświetlają je jasne barwy. W tę kompozycję doskonale wpisują się proste lampy podłogowe. Stabilna podstawa, wysoka nóżka, a na niej pojedyncza żarówka otoczona kloszem. Lampę łatwo utrzymać w czystości. Jest mobilna, więc można ją przestawić w dowolne miejsce. Gdy zapragniemy zmienić aranżację lub ją po prostu odświeżyć, wybieramy inny klosz i gotowe!

Skandynawskie wystroje, wciąż te najbardziej typowe, można uzupełnić o blade, ale bardziej wyraziste kolory. Dobrze sprawdza się pudrowy róż, który buduje romantyczną atmosferę wnętrza, ale i pasuje do charakteru pokoju małej dziewczynki. Pastelowy niebieski bądź biel wpadająca w subtelną zieleń, ożywiają każdą aranżację, ale nie odbierają jej charakteru skandynawskich wnętrz. W tym wypadku możemy postawić na lampy podłogowe z tkaninowymi abażurami. Znajdziemy pośród nich właśnie wspomniane kolory, do tego delikatne wzory i detale, które przyciągają uwagę. Materiał tłumi światło wychodzące spod abażura. Im jest grubszy, tym snop świetlny będzie subtelniejszy. Można zatem lampę umieścić w sypialni bądź w salonie, ale tuż obok fotela bądź przy stoliku nocnym.

Wyrazistsze odcienie skandynawskich wystrojów

Bezpieczna kolorystyka, uniwersalność i wystrój, który panuje w wielu domostwach, jest już dla nas oklepany i nudny, ale chcemy wyciągnąć w swoim mieszkaniu bądź domu największe zalety skandynawskich aranżacji? Nic nie stoi na przeszkodzie, by poszukać czegoś odpowiedniego dla stylu dark lagom, który obfituje w ciemne barwy, choć jedynie pośród części wybranych elementów.

Czerń, kolor bordowy, butelkowa zieleń bądź głęboki brąz, są w stanie zagościć chociażby na jednej ze ścian, stanowiących tło. Na tak zaś stworzonym tle ustawimy lampę podłogową, by złagodzić ostrość wybranej barwy. Ponadto światłem możemy podkreślić kolor, nadając mu głębi lub uwydatniając ciekawą strukturę czy zamieszczone w pobliżu dekoracje.

Z nutą luksusu i wyrafinowania

By skandynawskiej aranżacji dodać odrobiny luksusu i uczynić ją nie tylko estetyczną, ale i gustowną, warto postawić na lampy podłogowe wykonane z chromowanego metalu, do tego z błyszczącymi kryształkami bądź elementami szklanymi. Jeśli zadbamy o regularne pozbywanie się kurzu, polerowanie na błysk, to taka lampa podłogowa zawsze będzie się świetnie prezentować. Nie zaburzy wystroju tworzonego w myśl skandynawskich aranżacji, ale jednak całość uczyni nieco bardziej charakterystyczną.

Na estetykę i postrzeganie wystroju wpływ ma również precyzja wykonania oświetlenia, detale i wysokiej jakości materiały. W końcu chcemy, by lampy służyły nam przez długi czas i każdego dnia cieszyły oczy tak samo, co w dniu zakupu.

Istotne parametry

Na koniec warto wspomnieć o parametrach, które mają tę samą wagę, niezależnie od wyboru typu oświetlenia. Stawiamy więc na odpowiednio dobraną barwę światła, jego moc i liczbę źródeł. Dobrze jest wybrać żarówki emitujące światło ciepłe, które odpowiada klimatowi skandynawskich aranżacji. Jeśli zaś chodzi o liczbę punktów świetlnych, to musimy ją dopasować do metrażu pomieszczenia, jego proporcji, a także funkcji, jakie spełnia konkretny pokój. Pamiętając o tym, że lampy podłogowe potrzebują miejsca, by prezentować się wyśmienicie i spełniać swoje praktyczne funkcje.

Więcej informacji o lampach podłogowych na stronie https://azzardo.com.pl/23-podlogowe

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ