Lampa wisząca i abażur

Oświetlenie ma ogromne znaczenie dla charakteru wnętrza. Z tego powodu nie warto na nim oszczędzać oraz warto zastanowić się nad odpowiednim jego rodzajem. A tych na rynku jest sporo, zarówno jeśli chodzi o oświetlenie sufitowe, jak i ścienne i wolnostojące. Tym bardziej wybór staje się skomplikowany, im więcej rodzajów lamp próbujemy ze sobą połączyć we wspólną całość. Jest jednak wiele sposobów na ujednolicenie oświetlenia i śmiało można do nich zaliczyć choćby abażury, które obecnie potrafią przyjmować przeróżne formy. Dzięki temu dopasujemy je do każdego wnętrza, zarówno całkiem nowoczesnego, jak i nawiązującego do klasyki. Mowa tu oczywiście o nowoczesnych abażurach, ponieważ te klasyczne są tak oczywistym wyborem do tradycyjnych wnętrz, że aż szkoda ich nie użyć.

Nowoczesne lampy wiszące do salonu i sypialni

W pierwszej kolejności należy zastanowić się, czy we wszystkich wnętrzach będziemy mogli zastosować lampy wiszące. Problem może bowiem pojawić się przy zbyt niskim suficie, gdzie jakakolwiek lampa wisząca (jeszcze z abażurem) będzie wyglądać po prostu źle. Drugą kwestią jest wygoda użytkowania. I tak do łazienki lepiej zdecydować się na plafon, a w przypadku kuchni lepsza może okazać się zwykła lampa sufitowa lub też oświetlenie szynowe. Jednak do salonu i sypialni lampa wisząca pod względem funkcjonalności nie stanowi żadnego problemu, a już szczególnie będzie się dobrze prezentować, jeśli wybierzemy model zawierający abażur. Oczywiście nie jest tu mowa o znanych z klasycznych wnętrz materiałowych abażurach z frędzlami, tylko o nowoczesnych wariacjach na ten temat stworzonych z nowoczesnych materiałów i o prostej formie. Z jednej strony zyskamy w ten sposób nowoczesny wygląd, z drugiej strony abażur sprawi, że nasza lampa wisząca będzie niezwykle elegancka i gustowna (co szczególnie będzie widać w minimalistycznych wnętrzach).

Nowoczesne abażury także do lamp stołowych i kinkietów

By jednak nasza lampa wisząca pasowała do reszty oświetlenia, to należy zadbać także o kinkiety i lampy stojące zarówno na ziemi, jak i na półkach i komodach. Najłatwiej będzie, jeśli znajdziemy takie same abażury dostępne w kilku rozmiarach. W ten sposób bez problemu zainstalujemy je do każdej lampy w domu, nieważne czy będzie to lampa do jadalni, czy też kinkiet ścienny lub nocna lampka w sypialni. Użycie takiego samego motywu przy oświetleniu w całym domu to gwarancja utrzymania spójnej stylistyki wnętrz bez specjalnego dobierania identycznych mebli czy kolorów ścian. Dzięki temu zyskujemy większą możliwość personalizacji każdego wnętrza bez przełamywania panującej harmonii.

Lampa wisząca i abażur jako idealna lampa do jadalni

Lampy wiszące, jak już wspomnieliśmy, świetnie sprawdzają się jako oświetlenie ogólne sypialni i salonu. Jest jednak miejsce, gdzie abażury sprawdzą się jeszcze lepiej. Chodzi oczywiście o stół, przy którym spożywamy posiłki. Lampa do jadalni powinna być bowiem umieszczona na jego środku i oferować równomierne rozproszenie światła na wszystkich siedzących. Abażur sprawi, że lampa wisząca nie będzie nikogo razić, a światło będzie delikatne i zachęcające do jedzenia. Warto jednak pamiętać, że lampa do jadalni nie może być umieszczona zbyt blisko stołu, bo zwyczajnie może po prostu przeszkadzać. Alternatywą może być lampa stołowa, która również może posiadać abażur i być umieszczona na środku zamiast ozdoby w stylu wazonu z kwiatami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ