Lampy do sypialni, czyli klucz do dobrego wypoczynku

Różnego rodzaju lampy nie tylko przedłużają nam dzień emitując światło sztuczne podobne w swojej temperaturze do światła naturalnego, ale też niejednokrotnie stwarzają właściwy nastrój potrzebny do wypoczynku czy regeneracji organizmu po wyczerpującym dniu pracy. Dodatkowo sprawiają, że pomieszczenia zyskują wyjątkowy, niepowtarzalny charakter, pełen ciepła oraz podkreślają ich walory estetyczne. Wśród nich szczególne znaczenie mają lampy do sypialni.

LAMPY DO SYPIALNI – RODZAJE

Jakie cechy źródeł światła są szczególnie cenne w sypialni? Tu obok lamp wiszących, jedno czy kilku punktowych sufitowych, bardzo często spotykamy kinkiety lub lampy stojące. Wśród wiszących w dalszym ciągu bardzo powszechnie używane są żyrandole, najczęściej z kilkoma punktami świetlnymi. Co ciekawe obok tradycyjnych kloszy, wykonanych ze szkła lub tworzyw sztucznych, coraz częściej pojawiają się te z abażurami wyprodukowanymi z tkaniny (a to właśnie one mają najprzeróżniejsze wzory: od geometrycznych kształtów po nadruki z motywami florystycznymi).

Lampy wiszące w sypialniach najczęściej oświetlają całe pomieszczenia, ale wspomniane wcześniej kinkiety i lampy stojące przestrzeń oświetlają jedynie wąskim strumieniem światła. Wszystko zależy od kształtu klosza czy materiału, z którego jest wykonany. Czy materiał ten ma właściwości pochłaniające czy rozpraszające światło, czy klosz jest może przezroczysty, bezbarwny czy wreszcie, co jest najbardziej powszechne, mleczny. Z mody nie wyszły też klosze lub abażury tradycyjne, wykonane ze specjalnego rodzaju papieru.

Kinkiety w sypialniach to rozwiązania, które są bardzo często spotykane. Pełnią funkcję dodatkową, uzupełniając inny sposób oświetlenia przestrzeni lub stanowią jego wyłączność. Ich kształt, zastosowane materiały czy wreszcie projekty odpowiadające nawet najbardziej wybrednym gustom konsumentów sprawiają, że stają się one małymi „dziełami sztuki”. Z racji futurystycznych kształtów znajdziemy je w sypialniach zaprojektowanych w nowoczesnym stylu. Klasyczne kinkiety, nawiązujące do tradycji, to domena sypialni typowych, opartych na sprawdzonych wzorach. Wiele z wymienionych tu rodzajów lamp, znajdziemy w sklepie Multilampy, pod poniższym adresem: www.multilampy.pl/lampy-do-sypialni.

NOWOCZESNOŚĆ I KLASYKA

Co do lamp do sypialni typu stojącego, zarówno tych stołowych jak i podłogowych, to warto nadmienić, że mogą one mieć nowoczesny wygląd bądź nawiązywać do klasyki stylu, wykorzystując projekty stanowiące rozwiązania estetyczne charakterystyczne dla minionych epok czy trendów obowiązujących w projektowaniu wnętrz w dalszej lub bliższej przeszłości. Co ważne, tego typu lampy różnić się mogą nie tylko wielkością czy źródłem emitowanego światła, ale przede wszystkim jego natężeniem. To właśnie ono nadaje sypialni niepowtarzalny klimat, nastrój, podkreślając dodatkowo jej wystój. Istotne jest także pochodzenie źródła światła, bowiem w zapomnienie idą już tradycyjne, ba, nawet energooszczędne żarówki, ustępujące miejsca oświetleniu ledowemu. Spotykamy też lampy do sypialni, które mogą emitować różne rodzaje światła: tzw. „ciepłe” bądź „zimne”. To pierwsze z racji temperatury barwowej ma dla naszego organizmu, a przede wszystkim wzroku, zbawienny wpływ.

STREFA ODPOCZYNKU

I jeszcze na koniec coś, o czym nie powinniśmy zapomnieć. Sypialnia z racji swojego przeznaczenia to szczególna część mieszkania; część, w której znaleźć powinniśmy relaks, odpoczynek i zregenerować swoje siły witalne. Dlatego w tym procesie niezwykle istotnym elementem jest przyjazny klimat wnętrza, niemożliwy do uzyskania bez odpowiednich lamp do sypialni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ