Branża wnętrzarska obfituje w wiele różnorodnych styli aranżacyjnych. Podczas, gdy niektórzy zafascynowani ciepłym, romantycznym trendem prowansalskim urządzają swoje mieszkania, inni kierują uwagę w stronę przemysłowych, surowych w odbiorze, ale niezwykle praktycznych przestrzeni. Industrialne aranżacje skupiają coraz szersze grono odbiorców. Jednym z jej wyznaczników są lampy loftowe, imitujące formą te, które niegdyś można było spotkać w fabrycznych halach.

Industrialne wnętrza – czym się charakteryzują?

Użytkowane wcześniej jako pomieszczenia produkcyjne, a dziś adaptowane na budynki mieszkalne, wyróżniają się pewnymi charakterystycznymi elementami. Jednym z nich są wysokie sufity czy surowa stylistyka, obejmująca stare, czerwone cegły czy zimny w odbiorze beton. Mając do dyspozycji takie uwarunkowania techniczne, rzeczą szalenie ważną jest odpowiednie przemyślenie instalacji elektrycznej, która okaże się gwarantem skutecznej i komfortowej pracy. Lampy loft, dopasowane do różnorodnych oczekiwań klientów, perfekcyjnie spełnią swoje zadanie, z dumą oświetlając przemysłowe wnętrza.

Oświetlenie do salonu

Lampy loftowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród osób, które szukają oryginalnego oświetlenia do pokoju gościnnego. Szeroki asortyment produktów pozwala w pełni odzwierciedlić potrzeby odbiorców, zarówno jeśli chodzi o kształt, odcień czy charakter. W zależności od indywidualnych preferencji, mogą stanowić centralne źródło światła lub pomocnicze, kreujące atmosferę we wnętrzu.

Lampy loft do kuchni

Nie tylko w salonie lampy industrialne znajdują się z szerokim uznaniem. Równie szerokie grono z dumą zawiesza je w kuchennej i jadalnianej przestrzeni. Z racji swoich nietypowych kształtów, może znajdować się w rozmaitych częściach pomieszczenia. W roli lamp wiszących czy elementów podświetlających blaty kuchenne. Na uwagę zasługują żyrandole, które coraz chętniej wychodząc z pokojowych powierzchni, zajmują zaszczytne miejsca w pozostałych częściach mieszkania. Także w kuchni sprawdzają się rewelacyjnie. Nie dość, że emitują wysoką moc oświetleniową, która okazuje się niezwykle przydatna podczas wykonywania codziennych prac to dodatkowo pełnią funkcje reprezentacyjne, podkreślające industrialny charakter zastosowanej aranżacji.

Nie tylko do pomieszczeń prywatnych

Lampy loft śmiało wykraczają poza przestrzenie prywatne, z dumą zdobiąc również pomieszczenia biurowe. Sprzyja temu bogata różnorodność, która idealnie sprawdza się zarówno w formie lamp wiszących, stojących, jak i biurkowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ