Lodówka pasująca do małej kuchni

Wyposażenie małej kuchni wcale nie jest takie łatwe, jak może się wydawać. W sklepach znajdziemy wiele różnych modeli AGD, ale nie wszystkie z nich dobrze sprawdzają się w niewielkich wnętrzach. Na jaką lodówkę warto się zdecydować?

Lodówki do małych kuchni możemy podzielić na dwa rodzaje – do zabudowy oraz wolnostojące. Wtedy, gdy zależy nam na efektownym wyglądzie wnętrza, warto zakupić dla siebie lodówkę do zabudowy, której przednia część zostanie przykryta przez front mebli kuchennych. Lodówki wolnostojące z kolei są tańsze, ale w sprzedaży znajdziemy również modele designerskie, na przykład w stylu retro, które mają już znacznie wyższe ceny.

Jaka wielkość będzie najlepsza?

Przede wszystkim lodówka pod względem wielkości powinna odpowiadać potrzebom domowników. Gdy mieszkamy sami lub w dwójkę, nie musimy kupować dużego modelu. Sprawdzi się podblatowa lodówka z zamrażalnikiem, która doskonale wkomponuje się w małą kuchnię. Wybierając model do zabudowy, z zewnątrz nie będziemy w stanie odróżnić jej od pozostałych szafek.

Dla większej rodziny z kolei przyda się już bardziej pojemna lodówka. Zwróćmy wtedy uwagę na wymiary sprzętu, aby dopasować go indywidualnie do wymiarów pomieszczenia oraz innych mebli.

Gdzie powinniśmy umieścić lodówkę?

Gdy chcemy kupić lodówkę, powinniśmy też wcześniej wybrać dla niej odpowiednie miejsce. Sprzęt nie powinien być ustawiony bezpośrednio przy grzejniku oraz przy innych źródłach ciepła, na przykład piekarniku. Również zadbajmy o to, aby z tyłu oraz po obu stronach lodówki znajdowała się wolna przestrzeń wskazana w instrukcji.

Podczas poszukiwania odpowiedniego modelu zwróćmy też uwagę na kierunek otwierania drzwi. Większość lodówek ma możliwość zmiany kierunku przez inny montaż drzwi, ale niektóre mają zamontowane drzwi na stałe.

Zatem jeżeli chcemy kupić dobrą lodówkę do małej kuchni, zwróćmy uwagę na to, jakie są jej wymiary i dopasujmy ją również do dostępnej przestrzeni. Z dostępnymi modelami możemy zapoznać się już teraz przez internet oraz także on-line możemy złożyć swoje zamówienie.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ