Łóżka Senpo - 3 propozycje do nowoczesnej sypialni

Łóżko to najważniejszy mebel w sypialni, a nawet w całym domu. Spędzamy w nim kilka godzin na dobę, a od jego jakości zależy, czy organizm zdoła zregenerować się po trudach dnia, dlatego kupując łóżko trzeba kierować się nie tylko estetyką wykonania, ale głównie własną wygodą i trwałością mebla. Wszystkie te cechy zapewniają łóżka Senpo – produkty, które są efektem połączenia długoletniego doświadczenia producenta z wiedzą o sposobach zapewnienia komfortowego snu.

  1. Łóżka Senpo – propozycja dla osób ceniących wygodę
  2. Łóżka kontynentalne – hotelowy hit w prywatnych sypialniach
  3. Komfortowe łóżka Relaks

Dobrze dobrane łóżko to nie luksus, ale konieczność. Liczy się rozmiar, wykończenie, rodzaj i twardość materaca oraz dodatkowe wyposażenie, np. pojemnik na pościel. Im lepiej dobierzemy łóżko, tym lepsza będzie jakość snu. Ze względu na walory użytkowe i estetyczne, ogromną popularnością cieszą się łóżka kontynentalne, tapicerowane i klasyczne, sprzedawane w komplecie z szafkami nocnymi.

Łóżka Senpo – propozycja dla osób ceniących wygodę

Łóżko jest miejscem relaksu i odpoczynku, dlatego musi być wygodne i dostosowane do ilości osób, które mają na nim spać. W sprzedaży znajdują się dwa rodzaje łóżek i materacy – w rozmiarach standardowych i wersje na zamówienie. Te drugie są zdecydowanie droższe. Klasyczne wymiary łóżka jednoosobowego to 90×200 lub 80×200 – te drugie spotyka się rzadziej. Łóżko dwuosobowe ma zwykle 200 cm długości i 160 cm szerokości, jednak warunki lokalowe nie zawsze pozwalają na zakup tak dużego mebla, dlatego można spotkać również łóżka z mniejszą powierzchnią spania – 140×200 i 120×200. Wybierając łóżka Senpo warto więc zwrócić uwagę na rozmiar materaca i wybrać taki, który zapewni komfortowy wypoczynek.

Łóżka kontynentalne – hotelowy hit w prywatnych sypialniach

Jeszcze do niedawna łóżka kontynentalne gościły jedynie w pokojach hotelowych, a obecnie coraz częściej pojawiają się w prywatnych sypialniach. Spośród innych łóżek wyróżniają się podzieloną na trzy elementy budową. Łóżka kontynentalne nie posiadają typowej ramy ze stelażem, na którym umieszcza się materac – jego podstawą jest skrzynia – boxspring, najczęściej osadzona na nóżkach, której wypełnienie stanowi materac sprężynowy. Na niej układa się drugi materac, nazywany materacem bazowym. To na nim spoczywa cały ciężar ciała, dlatego zwykle jest to trwały materac kieszeniowy, rzadziej bonellowy. Ostatnia warstwę stanowi topper, czyli miękka nakładka na łóżko, która pełni funkcję ochronną dla materaca. Topper ma często ściągany pokrowiec, który można łatwo wyprać, co znacznie podnosi higienę korzystania z łóżka, a w przypadku materacy dzielonych, stanowi ich połączenie, dzięki czemu szpara między nimi nie jest odczuwalna podczas snu, a powierzchnia spania wydaje się być jednolita. Łóżka kontynentalne są bardzo wygodne, a tapicerowane wykończenie skrzyni i materaca tworzy jedną, spójną i elegancką całość.

Komfortowe łóżka Relaks

Nowoczesna sypialnia lubi minimalizm, nie tylko w dekoracjach, ale również wykończeniu mebli. W tę konwencję doskonale wpisują się łóżka Relaks – wyjątkowe i luksusowe produkty dla osób, które ponad wszystko cenią komfort i design. Zaletą tych łóżek jest możliwość indywidualnego wyboru nie tylko obicia ramy, ale również jej wymiarów, rozmiarów materaca i zagłówka lub stylu nóżek. Łóżka Relaks można też doposażyć w praktyczne szuflady do przechowywania pościeli lub innych, domowych tekstyliów.

W sypialniach nowoczesnych pojawiają się najczęściej łóżka tapicerowane i klasyczne – z drewnianą lub metalową ramą, stelażem i dopasowanym materacem. Ich dużą konkurencją są łóżka kontynentalne, uważane za jeden z najwygodniejszych rodzajów łóżek na rynku.

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ