Małe baseny stelażowe

Zastanawiasz się nad kupnem małego basenu stelażowego? Sprawdź, co powinieneś wiedzieć przed jego zakupem i dowiedz się, jak przechowywać go, aby służył Ci przez wiele lat bez żadnego uszczerbku!

Gdy przychodzi lato, w wielu przydomowych ogródkach pojawiają się baseny stelażowe. To idealny sposób na letnią rozrywkę i orzeźwienie bez konieczności korzystania z zewnętrznych kąpielisk, które nie zawsze są bezpieczne pod kątem sanitarnym i nie tylko. Dla wielu osób wyprawa nad strzeżone jezioro czy basen publiczny jest trudnym przedsięwzięciem ze względu na odległość od domu, czy brak odpowiedniego transportu. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem okazuje się basen przydomowy, z którego możesz korzystać, kiedy chcesz i jak chcesz.

Basen ogrodowy na stelażu Bestway
Basen ogrodowy na stelażu Bestway

Basen stelażowy ogrodowy – alternatywa dla basenu zagłębionego w gruncie

Jeszcze nie tak dawno jedynym rozwiązaniem dla osób chcących zainwestować we własny basen były modele zagłębione w gruncie – dość kosztowne i wymagające dużej ilości przestrzeni oraz pracy roboczej przy montowaniu i utrzymaniu. Na szczęście istnieje przystępna cenowo i komfortowa alternatywa – a mianowicie baseny ogrodowe stelażowe. Są one wyjątkowo łatwe w montażu, a przy tym trwałe i estetyczne. Te o większych gabarytach umożliwiają nawet swobodne pływanie, co jest istotną zaletą dla osób poszukujących alternatywy dla kąpielisk publicznych. Zakup basenu stelażowego docenią w szczególności dzieci, które mogą bawić się w nim do woli, a przy tym oswajać z wodą. W konsekwencji często radzą sobie znacznie lepiej na zajęciach z pływania.

Małe baseny stelażowe dla dzieci zajmują naprawdę niewiele miejsca, a przy tym są łatwe w utrzymaniu i bezpieczne. Dlatego warto się zdecydować na taki zakup, jeśli masz w domu maluchy – sprawisz im tym mnóstwo frajdy! Małe baseny stelażowe są dostępne np. w Dollo. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

  • Sprawdź, czy dany model jest dostępny w zestawie z pompą filtrującą. To istotny element, pozwalający utrzymać basen w czystości bez większego wysiłku. To ważne, aby pompa była dołączona do zestawu – w innym wypadku możesz mieć problem z późniejszym dobraniem jej do posiadanego modelu;
  • zweryfikuj zawartość zestawu. Dobrym wyborem będą zestawy kilkanaście w jednym, w których znajdują się nie tylko pompy filtrujące wraz z wymiennymi filtrami, ale również chemia basenowa, siatki do wyławiania nieczystości czy pokrowce i maty pod basen.
  • Sprawdź wymiary. To bardzo ważne, zwłaszcza jeśli dobierasz model dla dzieci, który powinien być dla nich komfortowy. A więc jego wysokość powinna być dobrana do ich możliwości. Możesz wybrać model z drabinką, który ułatwi użytkownikom basenu wchodzenie do środka.
Średniej wielkości okrągły basen stelażowy
Średniej wielkości okrągły basen stelażowy

Małe baseny stelażowe – jak je przechowywać?

Korzystanie z małych basenów stelażowych wymaga okresowego zastosowania chemii basenowej, co poprawia sterylność wody. Możesz robić to zrobić za pośrednictwem dozownika, który jest dostępny w większości zestawów. Pamiętaj również, że po opróżnieniu basenu z wody należy oczyścić jego ścianki, a następnie je osuszyć. Dzięki temu nie musisz obawiać się zawilgocenia i zagrzybienia sprzętu. Po sezonie baseny stelażowe należy przechowywać złożone, w suchym pomieszczeniu, najlepiej w temperaturze pokojowej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ