Zmiana aranżacji kuchni zazwyczaj wiąże się z dużym kosztem. Co zrobić, gdy nasza kuchnia aż się prosi o remont, ale dysponujemy tylko niewielkim budżetem? Wystarczy wymienić armaturę kuchenną, odświeżyć fronty szafek i ściany, do tego kilka dodatków i nowa kuchnia gotowa.

Z metamorfozą kuchni można sobie poradzić w prosty sposób, wprowadzając małe zmiany, które nie pociągną za sobą dużych kosztów. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że nie wydamy zbyt wiele, a nasza kuchnia będzie wyglądała „młodziej”. Ponadto, wszystkie aranżacyjne plany można wprowadzić samodzielnie w jeden weekend, zamiast tracić czas na długie prace i pilnowanie ekipy remontowej.

Postaw na armaturę kuchenną

Zlewozmywak z armaturą kuchenną stanowią jeden z najważniejszych punktów kuchni. Obecnie armatura kuchenna jest nie tylko sprzętem AGD, ułatwiającym funkcjonowanie w kuchni, lecz także designerskim akcentem, który nadaje charakter wnętrzu. Baterie kuchenne są dostępne w różnych stylach. Przykładem jest seria KLUDI ADLON, czyli armatura kuchenna w rustykalnym stylu z uchwytami krzyżowymi, porcelanowymi intarsjami i sześciokątnymi szlifami wylewki. Nie dość, że wygląda pięknie, to jeszcze jest funkcjonalna – wyposażona w obrotową wylewkę i perlator kaskadowy. W kuchniach nowoczesnych z kolei sprawdzi się armatura kuchenna KLUDI E-GO z podwójną linią wylewki i z wbudowanym elektronicznym czujnikiem ruchu. Jest to dobry pomysł również dla osób stawiających na ekologię, ponieważ w jej projekcie uwzględniono inteligentne oszczędzanie –czujnik nie wykrywając ruchu, automatycznie odcina dopływ wody i powraca do trybu czuwania.Gdy zajdzie potrzeba, bateria może być sterowana również ręcznie dzięki wygodnie umieszczonemu bocznemu uchwytowi.

Kolejnym elementem, którego odświeżenie pozwoli uzyskać nam nowy wymiar kuchni są fronty szafek kuchennych. Zamiast wymieniać całą zabudowę kuchenną, czy fronty szafek, wystarczy je pomalować, zastosować patynowanie albo pokusić się o specjalne naklejki. Nie musimy obawiać się, że aranżacja kuchni będzie wyglądała kiczowato, bez problemu można znaleźć firmę, która oferuje wysokiej jakości produkty. Dodatkowo, wybrany przez nas motyw na fronty szafek można kontynuować na lodówce, zarówno w postaci naklejki, jak i magnesu na całą powierzchnię. Ciekawy efekt można uzyskać też przez zmianę wyglądu jednej ściany. Uwagę przykuje pomalowanie jej farbą tablicową, magnetyczną lub tablicowo-magnetyczną. Jest to funkcjonalne rozwiązanie i jednocześnie oryginalne. Warto wiedzieć, że farba tablicowa nie musi być koniecznie czarna, są one dostępne także w innych kolorach. Takie niewielkie zmiany sprawią, że nasza kuchnia zyska nowy charakter.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ