Mieszkania pod klucz

Najczęstszym wyborem wśród polskich nabywców nieruchomości z rynku pierwotnego są lokale w standardzie deweloperskim. Stopniowo coraz większą popularność zdobywają jednak mieszkania wykończone pod klucz. Czym dokładnie charakteryzuje się to rozwiązanie? Jakie są jego najważniejsze zalety i ograniczenia? Wyjaśniamy!

Wykończenie pod klucz – definicja

Mówiąc najkrócej, mieszkanie w tym standardzie jest gotowe do zamieszkania, gdy właściciel odbiera klucze do niego. Deweloperzy z reguły oferują klientom kilka wariantów wykończenia (np. podstawową, standardową i rozszerzoną). Różnią się one zakresem wykonanych prac, jakością użytych do wykończenia materiałów czy możliwością ingerencji w projekt końcowy, co oczywiście przekłada się na cenę.

Z tego powodu trudno jednoznacznie zdefiniować, jak powinno wyglądać mieszkanie w standardzie „pod klucz”. Szczegóły będą zależeć bowiem od umowy z firmą deweloperską. Najczęściej prace obejmują m.in.:

  • Pomalowanie ścian,
  • Położenie podłóg,
  • Wykonanie przyłączy,
  • Instalację urządzeń sanitarnych w łazience,
  • Montaż kuchni.

Wykończenie pod klucz – zalety

Wybór mieszkania wykończonego pod klucz to szereg korzyści, z których najważniejsze to:

  1. Oszczędność czasu. Po podpisaniu umowy i odbiorze kluczy do nowego mieszkania, możesz się wprowadzić właściwie od razu – wystarczy wstawić meble. Nie musisz poświęcać kilku następnych miesięcy na remont.
  2. Wygoda. Nie musisz się martwić o zakup materiałów wykończeniowych oraz wynajęcie ekipy remontowej i nadzór nad pracami.
  3. Niższa cena. Wprawdzie za metr kwadratowy mieszkania w tym standardzie płaci się więcej, ale za to nie trzeba już ponosić kosztów wykończenia, co w przeliczeniu zwykle okazuje się rozwiązaniem korzystniejszym finansowo.

Wykończenie pod klucz – wady

Poza wyższą ceną zakupu, wybór lokalu wykończonego pod klucz ma właściwie tylko jedną wadę – ograniczony wpływ na projekt wykończenia i ostateczny wygląd mieszkania. Klient wybiera spośród kilku opcji dostępnych w katalogu, a za wszystkie zmiany trzeba dodatkowo zapłacić. Jeśli chcesz zaaranżować mieszkanie całkowicie według swego pomysłu, być może nie jest to najlepsza opcja dla Ciebie.

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem mieszkania wykończonego pod klucz na terenie województwa pomorskiego, zapoznaj się z ofertą doświadczonego dewelopera Euro Styl, dostępną na stronie eurostyl.com.pl.

[Głosów:5    Średnia:4.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ