Mieszkanie w odcieniach pasteli

Co jakiś czas ściany muszą być na nowo malowane. Warto wówczas przemyśleć czy nie zmienić kolorów na pastelowe. Są ponadczasowe i nadają wyjątkowy, elegancki wygląd. To też niebanalny pomysł na wprowadzenia życia na nowo do tych pomieszczeń, które do tej pory wydawały się nudne i smutne. Aby jednak sztuka ta się udała, dodatki w kolorze pasteli powinny zostać dobrane w odpowiedni sposób. Oto wskazówki jak to zrobić.

Najważniejszy są własne preferencje

Przede wszystkim warto pokierować się… własnym gustem. Do wyboru mamy dużą paletę barw, a w dodatku okazuje się, że pastele pasują wszędzie, do pomieszczeń w stylu skandynawskim, do nowoczesnych wnętrz, jak również do wnętrz eleganckich i romantycznych. Sprawdzają się w pomieszczeniach utrzymanych w konwencji rustykalnej oraz prowansalskiej.

Kuchnia w odcieniach pasteli

Kuchnia jest miejscem, gdzie eksperymentowanie z pastelami jest najbardziej interesujące ze względu na szerokie możliwości. Tutaj pastelowe mogą być nie tylko ściany, ale również elementy kuchenne, przedmioty wykonane z ceramiki, szkła, garnki, czajnik na gaz i wiele innych. Wybranie pastelowych produktów nie jest w tym wypadku trudny, ponieważ na rynku znajduje się całe multum przedmiotów kuchennych utrzymanych w tej konwencji. Kuchnia jest jednym z łatwiejszych pomieszczeń do urządzenia w pastelach, warto tego spróbować.

Pastelowy salon

Cały salon w odcieniach pasteli to dość ryzykowne posunięcie, gdyż efekt bywa przytłaczający. Niekiedy jednak jest na tyle korzystny, że warto spróbować. Na początek jednak lepiej zacząć od ciekawych dodatków w kolorze pasteli: zasłonek, dywaników, narzut na kanapę, osłonek na doniczki.

Sypialnia i pastele

Sypialnia nie musi wyglądać tak samo jak reszta pomieszczeń w domu, tu panuje większa swoboda. Dlatego nawet jeśli całość domu lub mieszkania nie jest pastelowa, to w sypialni jak najbardziej może być. Do wyboru są pastelowe dywaniki, pościel, zasłony, poduszki, meble, ramki do obrazków i zdjęć, doniczki roślin rosnących na parapecie i wiele innych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ