Modna i praktyczna umywalka łazienkowa – jaką wybrać?

Wybór umywalki do łazienki nie należy do najłatwiejszych zadań, ponieważ sklepy oferują bardzo dużo różnych modeli, z których każdy wydaje się atrakcyjny.

Wybór umywalki do łazienki nie należy do najłatwiejszych zadań, ponieważ sklepy oferują bardzo dużo różnych modeli, z których każdy wydaje się atrakcyjny. Aby dokonać jak najlepszego zakupu, należy przede wszystkim dokładnie zastanowić się, jakie cechy umywalki są dla nas najważniejsze i jak zamierzamy z niej korzystać.

Co warto wziąć pod uwagę przy wyborze umywalki?

Umywalka w łazience powinna być przede wszystkim funkcjonalna, a także swoim designem pasować do aranżacji całego wnętrza. Na początku warto spojrzeć na ofertę umywalek znajdującą się w sklepach, by wiedzieć jakie rodzaje tych urządzeń należy wziąć pod uwagę. Różnorakie umywalki można obejrzeć np. tutaj: http://massi.pl/kategoria/produkty/ceramika/umywalki/. Jak widać, w ofercie dużą grupę stanowią klasyczne umywalki ścienne i stojące, ale popularne są również umywalki nablatowe, czy też umywalki wpuszczane w blat. Wybór modelu powinien zależeć od tego, czego oczekujemy od tego urządzenia. Warto więc wziąć pod uwagę co najmniej następujące kwestie:

  • Wielkość łazienki – w małych łazienkach trzeba iść na kompromis i wybrać niewielką umywalkę np. ścienną, narożną lub wpuszczaną w blat. Umywalki nablatowe dużo lepiej wyglądają w przestronnych wnętrzach.
  • Styl aranżacji – umywalki owalne uznawane są za uniwersalne, pasujące do każdego wnętrza, natomiast umywalki prostokątne bardziej kojarzą się ze stylem nowoczesnym, minimalistycznym. Warto zwrócić uwagę, że są dostępne specjalne modele umywalek i baterii umywalkowych do wnętrz w stylu retro.
  • Funkcje użytkowe – jeśli umywalka ma służyć wyłącznie do mycia rąk po skorzystaniu z toalety, można zdecydować się na niewielkie urządzenie. W przypadku, gdy umywalka ma służyć do wielu innych czynności higienicznych, a także być wykorzystywana np. do prania ręcznego, warto zdecydować się na umywalkę szeroką i odpowiednio głęboką.
  • Utrzymanie czystości – na często używanej umywalce szybko osadzają się resztki mydła, a także kamień pochodzący z twardej wody. Osoby nie mające czasu na częste mycie łazienki powinny więc wybrać umywalkę o niewielkich rozmiarach i wąskich krawędziach. Najbardziej pracochłonne są umywalki nablatowe, ponieważ osady powstają nie tylko na jej wewnętrznych ścianach, ale także na zewnętrznych oraz na otaczającym ją blacie.

Najmodniejsze modele – które z nich są praktyczne?

Modne rzeczy mają często to do siebie, że nie zawsze są praktyczne. Dotyczy to również umywalek. Wiele z nich świetnie wygląda w katalogach, jednak nie sprawdza się w codziennym użytkowaniu. Wybierając umywalkę warto więc zwrócić uwagę przede wszystkim na jej walory użytkowe. Bardzo modne umywalki nablatowe wyglądają bardzo elegancko i stylowo, jednak w większości przypadków wyłącznie w dużych i przestronnych łazienkach. Umywalki wpuszczane w blat sprawdzają się w każdej łazience, jednak wymagają zastosowania blatu z dobrej jakości materiału, odpornego na częsty kontakt z wodą. Wiele ich modeli można również zamontować bezpośrednio przy ścianie na stelażu. Z kolei miniaturowe umywalki rzadko nadają się do innych czynności niż mycia dłoni. Jeśli chce się mieć jednocześnie modną i praktyczną umywalkę, warto także sprawdzić, czy zastosowano w niej nowoczesne rozwiązania np. specjalną powłokę antybakteryjną i ułatwiającą mycie ceramiki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ