Modny róż pudrowy

Kolor różowy zarezerwowany jest dla lalek Barbie i małych dziewczynek? Błąd, to modny i wcale nie infantylny kolor, pod warunkiem, że zostanie poprawnie wykorzystany. Pora odrzucić stereotypy i iść własną drogą.

Różowy ponadczasowy

Kolor różowy ma nie mniejszą sławę co kolor czarny – jest ponadczasowy i zawsze obecny, jeśli nie w ubiorze ludzi, to w wystroju wnętrz. Co więcej różowego wcale nie boją się projektanci mody. Na cel wzięli sobie ostatnio tak zwany pudrowy róż. Jest on w nieco innym odcieniu niż klasyczny, nasycony różowy. Nieco przyprószony, doskonale nadaje się do sypialni lub salonu. W zestawieniu z kolorami takimi jak pastelowy błękitny, szary czy biały tworzy zgrany zespół. Choć nie kojarzy się z wytrawną elegancją, pozwala ją osiągnąć w połączeniu z kolorem złotym lub czarnym.

Gdzie pudrowy róż sprawdza się najlepiej?

*Kolor ten pasuje jako wystrój sypialni, szczególnie jako pościel w tym kolorze. Również inne dodatki takie jak ozdobne poduszki mogą być w tym kolorze.

*w łazience i w kuchni różowy rządzi na powrót. Jest doskonałym środkiem do osiągnięcia wystroju w stylu vintage, retro lub po prostu klasyki. Różowy kojarzy się z prowansalską scenerią. W kuchni idealnym dopełnieniem są kubki, naczynia, filiżanki, przedmioty codziennego użytku. W tym odcieniu sprawdzają się ręczniczki, ściereczki, obrusy i podkładki pod talerze. W łazience różowe kafelki i ręczniki to żaden wstyd.

*salon z elementami różu to krzyk sezonu. Sprawia, że pomieszczenie ze ścianami pomalowanymi na ten kolor staje się bardziej ożywione, przyjemniej w nim przebywać, ponieważ poprawia nastrój. Kolor ten nie przytłacza ani nie pomniejsza pomieszczenia. Jeśli obawiamy się, że jednak taki efekt grozi, to lepiej pomalować jedną ścianę. Okaże się ozdobą i znacznie łatwiej będzie można zamalować jedną, niż kilka ścian.

*do pokoju dziecięcego. Pokój dziecięcy to jedyne miejsce gdzie większość osób bez obaw zastosuje kolor różowy. I słusznie, bo jest tu bardzo pożądany, jeśli nie jako główny motyw, to jako element wystroju zarówno u dziewczynek jak i u chłopców.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ