Monitoring w domu

Każdemu zależy na tym, by jego dom był bezpieczny. W tym celu wybieramy najlepsze drzwi oraz okna antywłamaniowe. Część osób, zwłaszcza mieszkająca w domach, wybiera opcję skorzystania z ochrony. Wszystkie te rozwiązania wymagają pewnych nakładów finansowych i nie gwarantują całkowitego bezpieczeństwa. Można wybrać nowoczesny sposób, który może być dodatkiem do innych form utrzymywania naszych domów w bezpieczeństwie. Tym sposobem, dostępnym dla nas dzięki postępowi technologicznemu, jest zainstalowanie monitoringu.

Monitoring w domu – dla kogo?

O zainstalowanie monitoringu może się pokusić każda osoba, której zależy na podwyższeniu bezpieczeństwa swojego i swojej rodziny. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które mają duże domy jednorodzinne, posiadających wiele kosztownych rzeczy. Monitoring pozwala na przykład na zidentyfikowanie sprawców włamania. Dzięki nowym technologiom możemy też na bieżąco patrzeć na to, co dzieje się w naszych domach – instalujemy kamery zewnętrzne, przy domofonach, czy w garażach.

Bardzo przydatna w monitoringu jest funkcja zapobiegawcza. W większości przypadków już samo zainstalowanie kamer chroni nas przed potencjalnymi złodziejami. Jeżeli więc martwimy się o swoje bezpieczeństwo i wiemy, że to rozwiązanie pomoże nam dobrze spać w nocy, warto zainwestować trochę pieniędzy w swój spokój.

Monitoring – jak wybrać odpowiedni dla siebie?

Instalowanie kamer w domu jest inne niż w miejscu publicznym. Nie chcemy przecież żeby były zbyt widoczne i psuły wystrój. W doborze odpowiedniego sprzętu, istotne jest również to, gdzie mieszkamy – w małym, czy dużym budynku. Na co powinniśmy najbardziej zwrócić uwagę?

  • Rozdzielczość. Kamery różnią się od siebie pod względem jakości nagrywanego obrazu. Im wybierzemy wyższą rozdzielczość, tym zakodowany przekaz będzie wyraźniejszy i łatwiejszy do oglądania.
  • Możliwość zdalnej analizy przekazu z kamer. To co dzieje się w naszych domach, możemy teraz oglądać przez internet, za pomocą aplikacji na smartfonie. 
  • Prędkość nagrywania. Im szybsza, tym nasz obraz będzie bardziej wyraźny.
  • Nasz budżet. Istnieje wiele typów kamer. Ich ceny bardzo się od siebie różnią. Należy pamiętać, że do kosztów samej kamery dochodzą te związane z montażem.

Monitoring analogowy a monitoring megapikselowy

Ważną decyzją, którą musimy podjąć instalując w domu monitoring jest to, czy chcemy mieć monitoring analogowy czy megapikselowy. Tern drugi to dość nowe rozwiązanie, które wyróżnia się cyfrowym zapisem obrazu. Zapisywany obraz jest wyraźny. Kamery megapikselowe są też bardziej wydajne, jedna może objąć duży obszar, więc w praktyce trzeba zainstalować mniej kamer niż w przypadku analogowych. Przewaga zapisu z kamer analogowych nad megapikselowymi jest taka, że pochłania mniej pamięci. Wysoka rozdzielczość potrzebuje więcej miejsca na dysku. Mimo tego, taki sposób nagrywania staje się coraz bardziej popularną i coraz częściej wybieraną formą monitoringu.

Rodzaje kamer

W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać kamery szybkoobrotowe, cyfrowe, analogowe, tubowe czy megapikselowe. Wszystkie te oraz inne rodzaje są dostępne na http://satsklep.pl/ .

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ