drzwi do piwnicy

Wybierając drzwi wejściowe do domu lub mieszkania zwracamy baczną uwagę na solidność wykonania i oferowany poziom zabezpieczeń. Podczas zakupu drzwi wewnętrznych kluczowe znaczenie ma estetyka i dostosowanie stylistyczne do sposobu, w jaki zaaranżowana została przestrzeń mieszkalna. W przypadku pomieszczeń technicznych, takich jak piwnice, kotłownie, czy garaże kwestia doboru właściwych drzwi często schodzi na dalszy plan. Czy słusznie?

Co mieści piwnica?

Własna piwnica to nieoceniona pomoc w przechowywaniu rzeczy, które nie są niezbędne na co dzień. W pomieszczeniach piwnicznych ląduje więc używany sezonowo sprzęt sportowy, akcesoria RTV i AGD, części samochodowe, czyli wszystko to, na co zazwyczaj brakuje miejsca w domu. Niejednokrotnie są to rzeczy o znacznej wartości. Czy dbamy o ich zabezpieczenie w sposób, na jaki zasługują? Często drzwi do piwnic to prowizoryczne konstrukcje zabezpieczone jedynie skoblem lub rachityczną kłódką. To duże niedopatrzenie, szczególnie w blokach i budownictwie wielorodzinnym, gdzie złodziejom znacznie łatwiej jest się poruszać bez wzbudzania uwagi otoczenia. Jednak także w domkach jednorodzinnych kwestia bezpieczeństwa odgrywa niebagatelną rolę. Jakie zatem powinny być drzwi do piwnicy?

Przede wszystkim solidne. Niezależnie od tego, czy mówimy o wejściu z zewnątrz, czy też o komunikacji wewnętrznej, drzwi powinny być odporne na wpływ niekorzystnych czynników, takich jak woda i niskie temperatury. Oczywiście nie zaszkodzi, jeśli będą stanowiły również barierę przeciwpożarową i dźwiękoszczelną. Konkretny model powinien być dobrany zgodnie z warunkami lokalowymi i potrzebami użytkowników. Zawsze warto postawić na modele wykonane z użyciem materiałów wysokiej klasy i starannie zmontowane. W wypadku drzwi do piwnicy zdecydowanie nie opłaca się poszukiwanie iluzorycznych oszczędności. Zakup produktu tańszego na dłuższą metę może okazać się nieopłacalny — zainwestujmy w te modele, które zagwarantują długą i bezproblemową eksploatację.

Bezpieczne i estetyczne drzwi do piwnicy. Gdzie je znaleźć?

Cechy funkcjonalne to nie wszystko. Wprawdzie zazwyczaj przed drzwiami technicznymi nie stawiamy tak dużych wymagań estetycznych, jak przed tymi, które znajdą się w części mieszkalnej, jednak nie oznacza to, że jesteśmy skazani na korzystanie z rozwiązań brzydkich i topornych. Drzwi do piwnicy powinny być dopasowane swoim wyglądem do reszty pomieszczeń, a w przypadku drzwi zewnętrznych – harmonijnie komponować się ze stylem elewacji. Obecnie znalezienie produktów, które sprawnie połączą wszystkie przedstawione wymagania, nie jest już dużym problemem, czego najlepszy przykład stanowi oferta przygotowana przez firmę 4iQ Group. Firma ta jest uznanym dystrybutorem wysokiej jakości drzwi technicznych.

Drzwi oferowane przez 4iQ Group wykonano przy wykorzystaniu stali i drewna sosnowego. Blachę drzwi i ościeżnice zabezpieczono w procesie cynkowania, na życzenie dostępne jest także malowanie lakierem o wybranym kolorze. Drzwi mają certyfikaty jakości wystawione przez niezależne instytucje badawcze, a co najciekawsze, można je kupić bez wychodzenia z domu — wystarczą krótkie odwiedziny w sklepie internetowym, by móc cieszyć się spokojem i poczuciem bezpieczeństwa.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ