Najlepsza pralka dla rodziny – czyli jaka?

Każdy, kto prowadzi gospodarstwo domowe, doskonale zna wagę pomocy urządzeń domowych. Sprzęty takie jak zmywarka czy odkurzacz automatyczny pozwalają na oszczędzenie mnóstwa czasu i sił, a także na spędzanie go z rodziną lub poświęcenie się swojemu hobby. Szczególnie doceniają je duże rodziny – bez ich pomocy utrzymanie porządku w domu mogłoby stanowić poważne wyzwanie. Jednym z najważniejszych sprzętów domowych jest pralka – dzięki niej można oszczędzić naprawdę dużo czasu, a dokonanie odpowiedniego wyboru odnośnie zakupu to klucz do komfortowego użytkowania. Jaka powinna być pralka dla rodziny?

Pralka rodzinna – na co zwrócić uwagę?

Pralka użytkowana przez dużą rodzinę, aby należycie spełniać swoją funkcję, powinna jak najlepiej odpowiadać na jej potrzeby. Jednym z najważniejszych wyznaczników jest pojemność bębna. Określenie optymalnej liczby określającej tę wartość jest jednak względne, ponieważ w zależności od ilości członków rodziny, ich wieku i stylu życia potrzeby mogą znacznie się różnić. Przyjmuje się, że w przypadku 4-osobowej rodziny najlepiej sprawdzają się pralki o minimalnej ładowności 7 kg. Przykładowe modele pralek o takiej zawartości to Beko WRE5511BWW czy też Samsung WW70M644OPW. Odpowiednia pojemność bębna jest o tyle ważnym czynnikiem, że może przyczynić się do sporej oszczędności wody – jeśli wybierzemy urządzenie o zbyt małej pojemności, może to powodować konieczność częstszego wykonywania prania. Jeśli z kolei wybrana pralka ma bęben o 12-kilogramowej pojemności, a korzysta z niej jedna osoba, wykonując kilka niewielkich prań tygodniowo, ilość wody, jaka jest zużywana, znacznie przewyższa tę, którą zużytoby podczas jednakowego korzystania z pralki o mniejszej pojemności. Modele takie jak pralka Samsung QuickDrive WW70M644OPW/EO czy Beko WRE5511BWW stanowią doskonałe propozycje pralek rodzinnych nie tylko ze względu na ładowność bębna, ale też zestaw dodatkowych funkcji i programów.

W przypadku rodzin z małymi dziećmi nie bez znaczenia jest obecność programów dedykowanych właśnie najmłodszym. Jak wiadomo, dziecięca skóra wymaga szczególnej pielęgnacji i nie można zapominać o tym także podczas prania. Cykl prania ubranek dziecięcych powinien być szczególnie delikatny – w taki program wyposażono m.in. pralkę Electrolux EW6S306SPX. Warto zadbać także o ubrania bawełniane i wybrać urządzenie z programem dedykowanym bawełnie (np. Samsung WW70M644OPW). Kupując pralkę, warto zainwestować w model wyposażony w funkcję blokady przed dziećmi. W większości modeli blokada ta polega na zablokowaniu wszystkich guzików i bębna przed ewentualną ingerencją ciekawskiego malucha. W taką blokadę wyposażone są takie modele jak Electrolux EWT1066, LG Direct Drive WD-10390ND czy Samsung WW70M644OPW. Jeśli chodzi o inne przydatne programy i funkcje, wiele pralek posiada funkcję prania antyalergicznego lub prania odzieży sportowej, można więc niemal perfekcyjnie dopasować urządzenie do swoich potrzeb. Warto zwrócić uwagę na obecność programów prania przyspieszonego – taką funkcję posiada np. pralka Samsung QuickDrive WW70M644OPW/EO.

W sytuacji, gdy duża rodzina zamieszkuje niewielkie mieszkanie, zasadnym może okazać się zakup pralko-suszarki. Warto jednak pamiętać, że do suszarki włożyć można zwykle maksymalnie połowę pojemności bębna pralki, co może znacznie wydłużyć proces suszenia. Niemniej jednak jest to opcja warta rozważenia.

[Głosów:5    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ