Najlepsze wykorzystanie sprzętu do sprzątania w domu młodych rodziców

Przyjście na świat dziecka zmienia życie rodziców o 180 stopni. Wiąże się też z wieloma wyzwaniami, którym będą musieli sprostać, aby stworzyć nowemu domownikowi idealne warunki do zdrowego rozwoju. Pierwszą dużą inwestycją bardzo często jest sprzęt do sprzątania, który umożliwia dokładne czyszczenia całego mieszkania. Nowoczesne produkty nie tylko przyspieszą te czynności, ale także podniosą ich efektywność, która w nowej sytuacji jest bardzo ważną kwestią.

Jaki sprzęt do sprzątania wykorzystać w pokoju dziecka?

Używany do tej pory sprzęt do sprzątania może okazać się dla dziecka zbyt głośny lub nie przynosić rezultatów, oczekiwanych przez rodziców. W takim przypadku należy wymienić stare przybory i urządzenia na nowe, bardziej przyjazne dla wrażliwego na nieznane dźwięki niemowlęcia. Oprócz hałasu istotny jest również zapach środków czyszczących – im mniej drażniący i intensywny, tym lepiej. Nie zaburzy on zmysłu węchu, który dopiero powoli się kształtuje. Odpowiednio dobrany sprzęt powinien ułatwiać i przyspieszać sprzątanie oraz dokładnie usuwać kurz, brud, i wszelkie zanieczyszczenia znajdujące się w dziecięcym pokoju. W tym calu najlepsze będą ściereczki i szmatki z mikrofibry, które idealnie nadają się do czyszczenia mebli, dekoracji, okien oraz każdego typu podłóg. Cichy odkurzacz z filtrem antyalergicznym pozwoli wyczyścić płytki podłogowe, panele oraz dywany, na których bardzo szybko osadzają się zanieczyszczenia, z których większość nie jest widoczna gołym okiem, a może mieć znaczący wpływ na zdrowie i samopoczucie wszystkich domowników.

Nowoczesny sprzęt do sprzątania sypialni i salonu

Korzystając z okazji do zmiany swoich dotychczasowych nawyków, nie należy zapominać o sprzątaniu również innych w domowych pomieszczeniach, z których korzysta cała rodzina. Aby jak najlepiej zadbać o prywatną przestrzeń, wykorzystajmy sprzęt do sprzątania zakupiony z myślą o najmłodszym domowniku. Wszystkie te akcesoria doskonale sprawdzą się w starciu z kurzem i brudem także w sypialni i salonie. W każdym z tych pokoi kurz osadza się dosłownie wszędzie. Zazwyczaj najwięcej jest go na meblach, elektronice, żyrandolach oraz w materiałowych obiciach kanap i foteli. Aby dokładnie go usunąć należy ścierać kurze minimum 3 razy w tygodniu. Podobnie sytuacja wygląda z odkurzaniem. Nieco rzadziej, bo raz w tygodniu warto poświęcić czas na umycie podłóg, używając mokrej ścierki lub mopa z wymiennymi końcówkami. Kilka razy w roku należy zająć się praniem materiałowych wykończeń mebli, dzięki czemu możliwe jest usunięcie nie tylko brudu, ale też roztoczy wywołujących popularne w dzisiejszych czasach alergie. Uzupełnij swój domowy niezbędnik – http://spontex.pl/.

Regularne sprzątanie powinno wejść na stałe w codzienny harmonogram młodych rodziców. Jest to bowiem skuteczny sposób na zdrowe i szczęśliwe dzieciństwo ich pociechy, bez konieczności częstych wizyt u lekarza i przyjmowania silnych leków hamujących objawy chorób, które w przyszłości mogą prowadzić nawet do astmy czy przewlekłego zapalenia zatok.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ