Najnowsze trendy wnętrzarskie w łazience

Style i moda we wnętrzach stale się zmienia, jednak istnieją elementy, które możemy uznać za nowoczesne stale utrzymujące się jako praktyczne. Stąd też stworzyliśmy subiektywny przegląd rozwiązań, które nie tylko są modne, ale także służące lepszemu utrzymaniu czystości w łazience i zwiększeniu powierzchni do przechowywania. 

Miejsce do przechowywania

Nowoczesność, to przede wszystkim niczym nie zakłócona gładkość, harmonia i elementy skryte pod kaflami czy też frontami meblowymi. Stąd też obecnie bardzo chwytliwym i praktycznym trendem są umywalki z szafkami, które doskonale komponują się w łazienkach w nowoczesnym stylu. Są one rozwiązaniem nie tyle praktycznym, co ekonomicznym – umywalka wkomponowana w szafkę jest o wiele tańsza niż zakup osobno dwóch tych elementów. Przy okazji każdy mebel można dopasować do siebie, a szafka może mieć nie tylko dotykowo otwierany front bez uchwytów, ale także szuflady. Brak uchwytów sprawia, że podczas codziennego użytkowania z umywalki, nie zahacza się o nie, a gładka powierzchnia i nowoczesna harmonia jest zachowana. Szafki z umywalkami mogą również mieć uchwyty, jednak są one w pełni komfortowe i zazwyczaj chromowane, co również wpływa na współczesny charakter mebla.    

Nowoczesna kąpiel  

Trendy w kąpieli również są ważne, szczególnie, że mogą one wpłynąć pozytywnie na utrzymanie czystości w łazience. Takie rozwiązanie to przede wszystkim podtynkowe baterie pod prysznicem, bez zbędnych węży dopływowych na wierzchu. Ukrycie ich pod tynkiem sprawia, że nie trzeba ich myć, a bakterie nie mnożą się w ich zakamarkach. Podobnie na czasie jest obecnie prysznic bezkabinowy i bezbrodzikowy, który stanowi tylko natrysk. Kabinę może lecz nie musi zastępować gładka tafla szyby, co sprawia, że łazienka staje się optycznie większa. Nowoczesnym rozwiązaniem w kąpieli jest także wolnostojąca wanna, która nie tylko może stać się elementem łazienki, ale także np. sypialni. W takim przypadku pod wannę w tym tylko miejscu kładzie się płytki imitujące np. drewniane panele, co również jest jednym z panujących obecnie trendów, szczególnie, gdy sypialnia ma równie intymny i współczesny charakter. Wolnostojąca wanna zazwyczaj ma opływowy lub ekstrawagancki kształt, co definiuje styl całego pomieszczenia. Jeśli zaś wybieramy wannę zabudowaną, by wpisać się w trendy, możemy także zastosować baterie podtynkowe bez węży, jak w przypadku prysznica.       

Zakupy online gwarancją modnych akcesoriów

By stale być na bieżąco z trendami wnętrzarskimi należy czerpać inspiracje ze sklepów internetowych, w których zazwyczaj w pierwszej kolejności pojawiają się nowości, ze względów logistycznych. W sklepach online możemy liczyć także na gwarancję producentów, ubezpieczone w transporcie zamówienie, a także liczne kody rabatowe i programy lojalnościowe, co sprawia, że bycie w trendach jest po prostu tańsze. Przy okazji oszczędzamy czas, ponieważ poszukiwanie inspiracji online nie ogranicza nas czasowo.        

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ