narożnik do salonu
fot. pexels.com

Urządzając domu lub mieszkanie rozważamy wiele różnych możliwości, które spełnią się w naszej wizji aranżacji wnętrz. Często zapominamy o praktycznych względach mebli, które mają nam służyć później przez lata, ale i nie tylko nam.

Zobacz też: http://www.blogprasa.pl/naroznik-z-funkcja-spania-w-pokoju-goscinnym/

Urządzamy pokój dzienny

W planowaniu pokoju dziennego musimy wziąć pod uwagę to, że będziemy spędzać w nim najwięcej czasu, ale także przyjmować gości. Wobec tego wyzwania musimy stworzyć przestrzeń przyjazną temu wyzwaniu. To oznacza, że musimy uwzględnić kilka elementów wyposażenia, które nam w tym pomogą.

Przede wszystkim kupmy duży stół, przy którym będziemy mogli zasiąść razem z naszymi gośćmi przy posiłku. Nie musi on zajmować całej wolnej przestrzeni, może być składany i dopiero wtedy, gdy nasi goście nas odwiedzą, przygotujemy go wcześniej i rozłożymy do odpowiedniego rozmiaru.

Dodatkowo, warto byśmy w naszym pokoju dziennym mieli przestrzeń z meblami przeznaczonymi do ustawienia telewizora na nich lub nad nimi. Telewizor służy nam w życiu codziennym, a gdy przybędą goście może w tle stanowić źródło muzyki.

Oczywiście bardzo ważna jest również kanapa i siedziska, które najlepiej by były ustawione frontem do telewizora. To głównie będzie zakątek dla mieszkańców domu, którzy będą mogli wygodnie oglądać ulubione programy.

Goście zostają na noc

W urządzaniu pokoju dziennego weźmy pod uwagę również sytuację, w której nasi goście będą chcieli zostać w naszym domu na noc. Nierzadko takie sytuacje mają miejsce, zwłaszcza gdy przyjeżdża do nas w odwiedziny ktoś z innego miasta.

Wówczas najlepiej, aby w naszym domu znalazł się narożnik z funkcją spania. Taka kanapa codziennie może stać złożona i wówczas dobrze komponuje się stojąc na środku pokoju lub w jego kącie. Jej zaletą będzie to, że gdy goście będą chcieli zostać na noc, to miejsce będzie stanowiło dla nich wypoczynek. Takie kanapy mają również funkcję przechowywania w środku, zatem ze spokojem możecie tam schować zapasową pościel dla gości.

Przeczytaj też: http://olejzycia.pl/czy-znasz-olej-marula/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ