Niebanalna dekoracja ściany

Dekoracja ściany to często ostatnie o czym się myśli. Ważniejsze są meble, oświetlenie… a przecież to właśnie od jej dekoracji zależy bardzo wiele, niejednokrotnie wszystko. Jak łatwo, tanio i szybko udekorować ścianę?

Kiedy wydaje się, że wszystko już było

Czasami chcemy być bardzo oryginalni, ale pojawia się problem, bo wydaje się, że wszystko już było. Tymczasem nie ma dwóch takich samych wystrojów, dlatego warto szukać nawet tam, gdzie wydaje się, iż wieje nudą. Fototapety, również te szklane, foto obrazy, naklejki ścienne, wszystko to czeka na ponowne odkrycie. Warto szukać dopóki nie znajdzie się idealnego rozwiązania do swojego wnętrza. Pamiętajmy, że wszystkie wzory mogą w każdej chwili ulec modyfikacji. Na przykład zamiast fabrycznego wzoru lub obrazu możemy wykorzystać zdjęcie ulubionego domowego pupila, albo ukochanych osób. W sklepach dostępne są specjalne wałki malarskie pozwalające udekorować ścianę w łatwy, tani i oryginalny sposób.

Kupić czy wykonać samemu?

Nietuzinkowe dekoracje na ścianę możemy kupić, jak w przypadku fototapet czy ramek na obrazy i zdjęcia. Z ramek stworzymy kolaż ze zdjęciami przedstawiającymi przyjemnie spędzony czas w gronie rodzinnym. To najprostszy, a jednocześnie zawsze oryginalny sposób na udekorowanie każdej ściany. Kluczem jest dobranie ramek w ten sposób, aby do siebie wzajemnie nawiązywały, tworząc jedną całość. Ramki mogą być również wykonane samemu, jak w przypadku większych ram obrazów lub drewna stylizowanego na starodawne okiennice. Wszystko jest dość łatwe w wykonaniu, a wykorzystywane jest nawet już raz używane drewno, pochodzące na przykład ze starych mebli. Motywy dekorujące ścianę powinny nawiązywać również do zainteresowań domowników lub wykorzystywać już to, co jest dostępne w domu. Na przykład na ścianie osoby kochającej rocka nie powinno zabraknąć stylowej gitary w stylu retro. W małym mieszkaniu miłośnika książek ozdobą będą niewidzialne półki na nie. Nie tylko optycznie zwiększą metraż, ale również dostarczą ciekawych wizualnie wrażeń.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ