Wiele młodych małżeństw zaczyna swoją wspólną drogę od wzięcia kredytu na mieszkanie. Zazwyczaj nie jest to apartament wielkości stu metrów kwadratowych tylko niewielkie lokum, które zaspokaja podstawowe potrzeby mieszkalne młodych ludzi spodziewających się wkrótce dziecka. Alternatywą dla mieszkań są domy, które niekoniecznie muszą być drogie.

Może własny dom

Własny dom to własny dom. Nie ulega wątpliwości, że życie w nim jest o wiele łatwiejsze niż w mieszkaniu, które zewsząd otaczają inne mieszkania oraz ludzie mieszkający za ścianą. Rzecz jasna większość sąsiadów jest dobrymi współlokatorami budynku, lecz czasami trafiają się przypadki, które zniechęcają do wiary w dobre sąsiedztwo. Mając własny dom nie trzeba martwić się o zbyt głośne słuchanie muzyki, robienie imprez urodzinowych do późnych godzin nocnych lub po prostu ma się święty spokój.

Jak stać się mistrzem budowania domów?

Oczywiście budowa domu to spory kłopot dla każdego nowicjusza, który nie ma pojęcia jak do tego się zabrać. Właśnie z tego powodu idealną sytuacją jest zakup gotowego budynku energooszczędnego. Gotowe domy bez działki są innowacyjnym rozwiązaniem, który pozwala zaoszczędzić czas, nerwy i pieniądze. Od razu można określić w jakim okresie powstanie dom i jak dokładnie będzie wyglądać. Współpracując z profesjonalistami, którzy tworzą gotowe domy bez działki, można szybko wprowadzić się na własne włości i zamiast kredytu na mieszkanie mieć kredyt na dom.

Rozwiązanie cenowe

Czy jest to o wiele droższe rozwiązanie? Niekoniecznie jeżeli popatrzymy na to z perspektywy czasowej. Często wynajem mieszkania (podczas czekania na ukończenie budynku przez dewelopera) pochłania lwią część pensji młodych małżeństw. Gotowy dom bez działki powstaje krótko, więc na wynajem nie trzeba zbyt wiele wydać. Całe pieniądze idą na rzecz domu, który będzie służył najprawdopodobniej do końca życia. I nie tylko jednemu pokoleniu, ale wielu.

Będąc na początku swojej drogi małżeńskiej warto zastanowić się nad przyszłymi potrzebami. Mieszkanie wydaje się rozsądną opcją, jednak analizując wszystkie plusy i minusy takiego rozwiązania, można z łatwością przekonać się, że nie zawsze tak jest. Czasami lepiej kupić gotowy dom bez działki na działce odziedziczonej po dziadkach lub bliskich krewnych, która jest niedaleko miasta.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z HOGER Sp z o.o.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ