Nowoczesna stolarka drewniana w domu – piękno i niepowtarzalny design

Tęsknota za naturalnym pięknem drewna w połączeniu z coraz doskonalszymi sposobami produkcji stolarki otworowej sprawiła, że dziś znowu to właśnie drewno jest najbardziej pożądanym materiałem. Drewniane okna i drzwi produkuje się dziś bowiem z wykorzystaniem nowoczesnej technologii.

Dlaczego stolarka drewniana?

Stolarka drewniana to zawsze wybór korzystniejszy niż zakup PVC. W długiej perspektywie tylko drewno daje codzienną satysfakcję z wyboru prawdziwie naturalnych materiałów. Dodatkowo okres użytkowania okna drewnianego jest o wiele dłuższy niż PVC. Zaletą jest również możliwość renowacji, jakiej nie dają okna z PCV.

Lata eksperymentów z montażem stolarki PVC doprowadziły użytkowników do prostego wniosku: drewniane okna i drzwi sprawdzają się lepiej – przekonuje nasz rozmówca z firmy Urzędowski.

Współcześnie produkowane okna i drzwi z drewna zapewniają doskonałą izolację od chłodu i hałasu, ale jednocześnie pozwalają na zdrową wymianę powietrza, zapobiegając powstawaniu w domu wilgoci. Kolejnym ważnym aspektem jest estetyka. Plastikowe ramy, nawet w najlepszej okładzinie, nigdy nie dorównają urodą oryginalnym oknom drewnianym.

Drewniana stolarka w klasycznej i nowoczesnej aranżacji

Drewno kojarzymy zazwyczaj z klasyczną architekturą, dlatego wkomponowanie go w nowoczesne bryły może budzić pewne wątpliwości. Tymczasem okazuje się, że odpowiednio zaprojektowana stolarka okienna i drzwiowa stanowi świetne uzupełnienie również minimalistycznych aranżacji, jako ciepły, ale – jeśli chcemy – również surowy dodatek.

Designerskie okna i drzwi z drewna

Niepowtarzalne okna z drewna to propozycja przede wszystkim dla osób, które cenią sobie indywidualizm i wysoką jakość rozwiązań zastosowanych w swoim domu. Olbrzymie możliwości wyboru kolorystyki drewna w zależności od jego gatunku, rozmaite sposoby wykończenia krawędzi, czy sposobność wyboru wyjątkowych elementów dekoracyjnych to tylko niektóre atuty markowej drewnianej stolarki otworowej.

Najlepsi polscy producenci stolarki drewnianej nie przestają zaskakiwać bogactwem propozycji, realizując najbardziej zaskakujące projekty klientów, ale też podsuwając pomysły czołowych projektantów.

Doskonałym przykładem może być tutaj kolekcja Paprocki&Brzozowski, w której mistrzowie designu proponują swoje rozwiązania dla wielbicieli różnych stylów. Entuzjaści minimalizmu znajdą interesujące propozycje w linii Pure, amatorzy klasycznego wdzięku docenią kolekcję Glamour, natomiast zwolennicy romantycznego stylu pokochają wzornictwo  linii Love.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ