Nowoczesne czy współczesne wnętrze

Jasne, przytulne i przestronne pokoje z wysokiej jakości meblami. To opis estetyki wnętrza zwany nowoczesnym lub klasycznym. Choć te terminy czasem są używane zamiennie, to mają odmienne znaczenie. Czym różni się styl klasyczny i nowoczesny we wnętrzach?

Główne podobieństwa i różnice

Styl klasyczny i nowoczesny mają zarówno podobieństwa, jak i różnice. Nowoczesne wzornictwo, funkcjonalność i wygląd mebli wyróżnia ciepłe drewno, odważne linie i stonowane kolory. Charakteryzuje się również równowagą i symetrią. Nowoczesny design nawiązuje do teraźniejszości i przyszłości. Tym, co wyróżnia ten styl, są chłodne barwy, nowoczesne materiały i kształty, które sprawiają, że wnętrze jest modne i eleganckie.

Styl nowoczesny i klasyczny – meble

Nowoczesny design jest typowy dla początku i połowy XX-wieku, gdy wpływ na niego wywarł styl skandynawski oraz art deco. W latach 50. i 60. modne stały się proste i funkcjonalne meble. Nowoczesną estetykę wnętrz można uzyskać, zestawiając meble o prostych formach, idealnie sprawdza się te w stylu retro. Z drugiej strony nowoczesne wzornictwo opiera się na modernizmie i nie jest specyficzne dla żadnej epoki ani okresu. Prezentuje raczej elementy i projekty, które sygnalizują trendy, które mogą być modne w przyszłości. Łączy w sobie minimalizm, styl art deco czy skandynawski. Rozpoznasz go po neutralnych kolorach, naturalnych materiałach oraz eleganckim wyglądzie.

W założenia te wpisują się luksusowe i wygodne meble tapicerowane Gala Collezione (https://www.galameble.com). Zarówno w klasycznym, jak i w nowoczesnym salonie, doskonale sprawdzi się funkcjonalny narożnik Axel o smukłych kształtach, z dekoracyjną kedrą i wysokimi nóżkami. Zmysłowy design tego mebla optycznie powiększa wnętrze. Inną propozycją, która idealnie podkreśli klasyczny oraz nowoczesny styl wnętrza będzie klasyczny narożnik Nicea w nowoczesnym wydaniu. Mebel wypoczynkowy z eleganckimi przeszyciami łączy w sobie wygląd i design, a do tego sprawia, że wnętrze zyskuje na oryginalności.

W ofercie Gala Collezione znajdziesz również eleganckie i stylowe krzesła do salonu (https://www.galameble.com/dodatki-krzesla/), które w kontrastowym zestawieniu do sofy, będą oryginalną ozdobą wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych.

Kolory w stylu klasycznym i nowoczesnym

Nowoczesna paleta kolorów składa się głównie z kolorów ziemi oraz intensywnych barw podstawowych takich jak żółty, niebieski i czerwony. Są to kolory, które doskonale wpisują się w estetykę z początku i połowy XX wieku. Tymczasem dominującymi barwami we współczesnym wnętrzu są proste, eleganckie, a czasami surowe kolory z mnóstwem bieli i szarości, którym czasami towarzyszą kontrastowe dodatki czy materiały.

Zasadnicza różnica pomiędzy tymi dwoma stylami polega na tym, że nowoczesne wnętrza łączą w sobie naturalne materiały, barwy ziemi i drewna, subtelnie nawiązując do stylu vintage. W przeciwieństwie do tego klasyczne pomieszczenia są mniej klimatyczne. Choć wcale nie oznacza to, że są bardziej surowe czy minimalistyczne. Nawet przy minimalistycznym wystroju i umeblowaniu zapewniają komfort, przestronność i świeżość we wnętrzach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ