Wybór drzwi wejściowych jest decyzją ważną i na lata. W końcu nikt nie wymienia drzwi co roku, więc warto dobrze przemyśleć, jaki ich rodzaj będzie najbardziej optymalny w konkretnym przypadku. Jednym z ciekawszych rozwiązań okazują się drzwi wejściowe aluminiowe.

Nowoczesne aluminiowe drzwi zewnętrzne

Jeszcze kilkanaście lat temu raczej nie spotykało się domów jednorodzinnych z drzwiami wejściowymi z aluminium. Takie pomysły były niejako zarezerwowane dla budownictwa przemysłowego i usługowego. Jednak na przestrzeni ostatnich lat wiele się w tej kwestii zmieniło. Ma to oczywisty związek z wyjątkową popularnością nowoczesnych trendów aranżacyjnych, ale także z rosnącym zapotrzebowaniem na rozwiązania typowe dla budownictwa energooszczędnego.

Obecnie już nikogo nie dziwią drzwi wejściowe z aluminium w domu zbudowanym przez prywatnego inwestora. Nie są one może jeszcze tak powszechne jak modele z drewna, ale ich popularność wzrasta systematycznie. Idealnie komponują się z bryłą budynku wykonaną w stylu modernistycznym bądź awangardowym i nadają jej niepowtarzalnego charakteru.

Wytrzymałe i trwałe aluminiowe drzwi wejściowe

Za najważniejsze cechy tego typu drzwi uważa się świetną wytrzymałość i trwałość. Modele drzwi z profilem aluminiowym trudno zniszczyć w codziennym użytkowaniu i w nienagannym stanie będą służyć przez długi czas. Wykazują naprawdę dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Docenią to niewątpliwie właściciele psów lub kotów, którzy mogliby narzekać na zniszczoną powłokę w przypadku modeli drewnianych. Czasami naprawdę trudno oduczyć pupila drapania drzwi, a takie zarysowania niezbyt estetycznie wyglądają. Aluminium zaś trudno zarysować.

Bardzo ważny wydaje się też fakt, że ten materiał nie wykazuje podatności na odkształcenia i wypaczenia pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Niegroźne dla ich stabilności są zarówno gwałtowne zmiany temperatury, jak i duży poziom wilgotności w powietrzu.

Nowatorskie rozwiązania technologiczne

W ofercie rynkowej można znaleźć propozycje drzwi zewnętrznych różnych producentów, niektóre z nich nadzwyczaj interesujące. Ciekawym pomysłem są panelowe drzwi wejściowe aluminiowe charakteryzujące się wyjątkowo korzystnymi parametrami wytrzymałościowymi i użytkowymi. Modele tych drzwi mają specjalne uszczelki gwarantujące szczelność na wodę i powietrze.

Coraz częściej w standardzie pojawia się opcja bolców antywyważeniowych, które w dużym stopniu zwiększają poziom bezpieczeństwa dla domowników. Jednocześnie drzwi z aluminium idealnie nadają się na modele antywłamaniowe. Producenci nie zapominają tez o walorach estetycznych i stąd propozycje drzwi aluminiowych z dekoracyjnymi okuciami ze stali nierdzewnej.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Internorm

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ