Nowoczesne meble do salonu

0
2217

Przyszedł czas na odświeżenie przestrzeni domowej? A może właśnie kupiłeś właśnie mieszkanie? Dobrze się składa! Wiemy, przed jakim wyzwaniem stoją wszyscy właściciele lokali, które trzeba na nowo urządzić. Zwłaszcza salon stanowi wyjątkową pod każdym względem przestrzeń. To tam większość czasu wypoczywa się z rodziną i przyjaciółmi, niekiedy pełni funkcję jadalni. Bywa także połączony z aneksem kuchennym, co przysparza więcej problemów z funkcjonalnym rozplanowaniem. Jak więc zabrać się za urządzenie dużego pokoju? Jak kupować i dopasować nowoczesne meble do salonu? Zobaczcie garść naszych porad.

Planowanie przestrzeni i wybór kanapy

Salon to zwykle największe pomieszczenie całego mieszkania. Stanowi jego centrum i jest jego najbardziej reprezentacyjną część. Dlatego nie może w nim zabraknąć stylowych mebli, które będą wspaniale wyglądać, będą wygodne i przede wszystkim trwałe. Od czego należy w ogóle rozpocząć proces umeblowania? Zbadajmy potrzeby mieszkańców. Nie potrzeba ogromnej kanapy, kiedy w gospodarstwie domowym przebywają stale trzy czy cztery osoby. Priorytetem na pewno jest zakup kanapy. Istnieje bardzo dużo rodzajów kanap i sof. Przede wszystkim pamiętajmy, że nie do każdego pokoju będzie pasować narożnik czy ogromna sofa w zestawie z pufami i podnóżkami. Niezależnie od materiału i kroju musi ona sprawiać, że domownicy i goście będą się czuli znakomicie. Nie przesadzajmy z ilością puf, foteli czy wielkich ław. Cenną przestrzeń należy w odpowiedni sposób ujarzmić i przede wszystkim szanować. Nowoczesne wnętrza projektuje się tak, by były jasne i otwarte.

Fotele, galanteria meblowa

Drugorzędnym aczkolwiek dla niektórych bardzo ważnym elementem są fotele, które bardzo często mają charakter osobisty. Niektórzy cenią sobie swoje specjalne miejsce zwłaszcza w salonie. To tam zwykle czyta się książki, niekiedy spędza się także czas nad sprawami zawodowymi. Fotel jest bardzo często symbolem udanego wypoczynku, bo obecnie można je dowolnie spersonalizować. Dorzucenie dodatkowego podłokietnika czy zagłówka nie stanowi żadnego problemu, a i wybór materiału możemy dogadać z salonem meblowym. Pozostaje również kwestia galanterii meblowej. Czym ona jest? To z pozoru niewielkie elementy umeblowania, które w odpowiedniej ilości i stylistyce potrafią zupełnie zmienić charakter salonu. Może to być pufa czy nieduże krzesło o wyrazistym  kolorze i kształcie. Może to być worek wypchany groszkiem, który znakomicie dopasuje się do każdej sylwetki. Pufy workowe to ostatni krzyk mody i ze względu na swoją atrakcyjną cenę i wygodę przyciągają rzesze Polaków do sklepów i salonów meblowych.

Zestawy mebli – oszczędź pieniądze

Istnieje pewna droga na skróty w aranżacji, dzięki której zunifikujemy styl panujący w salonie. Mówimy tutaj o gotowych i bogatych zestawach mebli. Kupując zestaw, oszczędzamy pieniądze i jednocześnie otrzymujemy w pełni funkcjonalnych mebli najwyższej jakości. Dzięki nim bardzo szybko salon nabierze blasku, a nam przypadnie zadanie dobrania akcesoriów i dodatków.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ