Spędzamy w tym pomieszczeniu około jednej trzeciej naszego życia. Czy zatem pozwolić sobie możemy na to, by była urządzona i udekorowana banalnie, nudnie i nieciekawie? Zdecydowanie nie! Powinniśmy zadbać w szczególny sposób o to, byt było to wnętrze pełnej niezwykłości, stylu i smaku. Jak sprawić, by sypialnia tak właśnie się prezentowała?

Nie tylko meble są ważne!

Oczywiście kiedy tę przestrzeń urządzamy, w pierwszej kolejności myślimy o dobrym jej umeblowaniu. Kupujemy wygodne łóżko z porządnym materacem, stylowe szafki nocne, czasami także pojemną szafę. Ale to zdecydowanie nie wszystko. Powinniśmy bowiem zadbać w odpowiednim stopniu i kwestię dekoracji, w przeciwnym razie bowiem będziemy mieć niestety do czynienia z przestrzenią odznaczająca się dużą dawką bylejakości, a do tego dopuścić na pewno nie chcemy. Jak zatem sprawić mamy, by sypialnia była udekorowana naprawdę stylowo? Okazuje się, że fototapeta na ścianę to idealne rozwiązanie. Jeżeli bowiem wybierzemy idealny dla siebie model, okaże się, że zafundowaliśmy sobie znakomity relaks w godzinach wieczornych ora świetny humor po wstaniu – w pięknie urządzonej przestrzeni można mieć tylko piękne sny!

Na jaki model warto postawić?

W sypialnianym wnętrzu na pewno bardzo dobrze sprawdzają się pejzaże. Jednak wcale nie trzeba decydować się na te najbardziej klasyczne i standardowe modele (na przykład rajskie wyspy nadrukowane na ich powierzchni ). Powodzeniem cieszą się dziś chociażby te przedstawiające przepiękne jesienne widoczki z parku, ośnieżone szczyty gór, skandynawskie lasy czy też cudowne wodospady. To, na jaki się w ostatecznym rozrachunku zdecydujemy, uzależnione jest rzecz jasna od naszych indywidualnych preferencji i potrzeb oraz od tego, jaka kolorystyka i stylistyka panują w naszych sypialnianych przestrzeniach.

Bardzo dużym powodzeniem w typowo kobiecych sypialniach cieszą się motywy florystyczne.  Myliłby się jednak ten, kto sądziłby, że są to banalne, nudne kwiatki na nieciekawym tle. Dziś bowiem projektanci w stu procentach zadbali o to, by tego typu modele były naprawdę modne i stylowe. Stąd na przykład przepiękne orchidee, które wprowadzą do sypialnianej przestrzeni nutę dalekowschodnią, cudowne dmuchawce przypomną o tym, co dawne i nieco już zapomniane (retro, vintage), zaś drobne różyczki idealnie będą pasowały do przestrzeni w stylu shabby chic.

Oczywiście nie zapominamy wspomnieć także kilku słów na temat sypialni typowo męskich. Tutaj na ścianach prezentują się dumnie fototapety na wymiar przedstawiające na przykład stare samochody, modne trunki w towarzystwie cygar czy też rowery albo murawę piłkarską. Trzeba przyznać, że świetnie podkreślają one klimat owej przestrzeni.

Co z montażem?

Z pewnością niektórym może się wydawać zakup fototapety na wymiar będzie się wiązał z wzywaniem fachowców, którzy je zamontują (i ponoszeniem dodatkowych kosztów). Nie jest to jednak konieczne, bo dzisiejsze modle stworzone zostały  w ten sposób, aby można było samemu założyć je na powierzchnię ściany – i od razu cieszyć się wyjątkowymi zmianami, jakie zaszły w sypialni!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ