O czym należy pamietać sprzedając mieszkanie?

Duża konkurencja na rynku wtórnym sprawia, że sprzedaż mieszkania jest coraz trudniejsza. Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na szybką transakcję, zadbaj o profesjonalną wycenę nieruchomości, umieść swoje ogłoszenie w mediach oraz postaraj się, żeby mieszkanie prezentowało się jak najlepiej.

Sprzedaż mieszkania zacznij od precyzyjnej wyceny

Jeśli chcesz sprzedać mieszkanie, w pierwszej kolejności ustal, ile jest warte. Większość sprzedających wycenia wartość swojego lokum porównując je do innych nieruchomości w okolicy. Możesz to łatwo sprawdzić wyszukując w internecie na przykład podobne mieszkania na sprzedaż w Szczecinie, czy innym mieście, które cię interesuje. Pamiętaj jednak, że każda nieruchomość jest inna. Na jej wartość wpływają setki czynników, przede wszystkim lokalizacja, typ budynku, infrastruktura osiedla, połączenie komunikacyjne z resztą miasta, standard wykończenia i wyposażenie mieszkania. Jeśli nie masz pewności, na ile wycenić sprzedawane mieszkanie, skorzystaj z pomocy profesjonalisty. Rzeczoznawca pomoże ci ustalić cenę, która będzie satysfakcjonująca dla ciebie, a jednocześnie nie odstraszy potencjalnych nabywców.

Ogłoszenia nieruchomości, czyli gdzie zamieścić informację o sprzedaży

Drugi krok przy sprzedaży mieszkania to stworzenie ogłoszenia, które przyciągnie kupujących. Zawsze dopasowuj ogłoszenie do potencjalnej grupy nabywców. Jeśli sprzedajesz nowocześnie urządzoną kawalerkę w centrum miasta, skieruj ogłoszenie do młodych singli. W opisie umieść jak najwięcej zdjęć i opublikuj ogłoszenie w popularnych internetowych serwisach nieruchomości. W przypadku mieszkania przeznaczonego dla osób starszych, zastanów się nad wykupieniem ogłoszenia w dziale anonsów lokalnej gazety. Nie zapomnij napisać, że w pobliżu znajduje się park i duża przychodnia.

Mieszkanie na sprzedaż trzeba dobrze wyeksponować

Zadbaj o to, by sprzedawane mieszkanie prezentowało się jak najlepiej. Większość nabywców szuka mieszkania słonecznego i przestronnego – postaraj się, żeby twoje też takie było, bez względu na metraż:

  • dokładnie posprzątaj i przewietrz całe mieszkanie,
  • napraw widoczne usterki, na przykład cieknący kran, kontakt wyrwany ze ściany,
  • schowaj wszystkie drobiazgi i bibeloty, które mogą sprawiać wrażenie nieuporządkowania,
  • wpuść do mieszkania jak najwięcej światła: załóż jasne firany i zasłony, wymień żarówki na takie o większej mocy.

Nawet małe, niepozorne szczegóły mogą zdecydować o tym, czy potencjalny klient zdecyduje się na zakup mieszkania. Pamiętaj, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ