Ochrona kanapy przed zabrudzeniami

Kanapa w salonie to jeden z najbardziej obleganych mebli w całym domu – tu siada rodzina, goście podczas przyjęcia w domu, bawią się dzieci, a nawet przebywają tu zwierzęta domowe. Nic dziwnego, że kanapa jest ekstremalnie narażona na zabrudzenia. A jej czyszczenie nie należy do zajęć przyjemnych czy prostych. Oto sposoby na zabezpieczenie kanapy przed brudem.

Skóra wymaga ochrony

Jednym z popularnych materiałów obicia kanap jest skóra – zarówno naturalna jak i syntetyczna. Bardzo istotne jest, by znaleźć zarówno do jednej jak i drugiej odpowiedni impregnat. Pożytecznym rozwiązaniem są impregnaty w spraju. Wystarczy spryskać jak najdokładniej powierzchnię kanapy i pozostawić na jakiś czas. Nie zabiera to dużo czasu, a jest skuteczne.

Przykryj mnie

Sprawdzonym sposobem na ograniczenie możliwości ubrudzenia powierzchni kanapy jest po prostu odpowiednie nakrycie. Może to być koc lub narzuta. Modne są nakrycia w stylu patchwork, jakie wykonywane są samodzielnie ze skrawków materiałów. Odpowiednio dobrane koce i nakrycia, szczególnie te ręcznie wykonane, dodają uroku wystrojowi wnętrza, a łatwo je zdjąć i uprać w pralce. Nikt nie powiedział, że narzuta nie jest elegancka. Niektóre wykonane są nawet z jedwabiu lub innych szlachetnych materiałów.

Specjalne pokrowce na kanapy

Tak jak siedzenia w samochodzie chronione są przed ubrudzeniem pokrowcami, ten sam myk jest do zastosowania w domu. Pokrowce na kanapę muszą być w odpowiednim rozmiarze, podobnie jak ubranie. Ponadto wyposażone są zamki błyskawiczne, ułatwiające dopasowanie materiału jak również jego zdjęcie. Pokrowce dają możliwość nadania starej kanapie zupełnie nowego wyglądu, jak również zmiany go od czasu do czasu. Wraz ze zmianą na przykład zasłon, dywanu czy poduszek dekoracyjnych dają wrażenie całkowitego odświeżenia pomieszczenia. Rynek jest obfity w pokrowce, które posiadają różne kolory, wzory, każdy znajdzie coś dla siebie. Pokrowce również mogą być prane w pralce w odpowiedniej temperaturze oraz z użyciem detergentu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ