Odkurzacz do basenu

Odkurzacze wykorzystywane do sprzątania basenów to niezwykle przydatne urządzenia. Za ich pomocą, dno basenu zostanie automatycznie posprzątane z wszystkich zalegających na nim nieczystości. By użytkowanie basenu było maksymalnie higieniczne i bezpieczne, warto zatroszczyć się właśnie o obecne w nim zabrudzenia. Poniżej przyglądamy się z bliska tematowi odkurzaczy basenowych. Podpowiadamy jakie rodzaje tych urządzeń znajdziesz w sklepach oraz na jakie parametry warto zwrócić uwagę, by zakup był udany.

Odkurzanie basenu – opłacalne czy nie?

Odkurzacze basenowe mogą być stosowana w różnego typu zbiornikach basenowych. Za ich pomocą usuniesz różne grupy zanieczyszczeń – zarówno te organiczne jak i nieorganiczne. Odkurzacze usuwają osad, drobinki piasku, rozkładającą się materię organiczną oraz inne zanieczyszczenia niewielkich rozmiarów. Odkurzacze basenowe pracują w dużym stopniu automatycznie, zgodnie z wprowadzonym programem. W porównaniu do klasycznych odkurzaczy basenowych i innych metod ich oczyszczania, odkurzacze automatyczne są najwygodniejsze w użytku i najmniej czasochłonne.

Duża zaletą odkurzaczy basenowych jest sam fakt, że do ich użytkowania nie należy opróżniać basenu. Należy używać ich, gdy zbiornik jest napełniony wodą. Poszczególne dostępne modele mogą potrzebować podłączenia do specjalnej pompy filtrującej, jednak wiele odkurzaczy nie wymaga żadnego dodatkowego asortymentu. W dużym skrócie można powiedzieć, że odkurzacz do basenu działa podobnie co zwykły odkurzacz do podłóg. Zasysa wodę wraz z obecnymi w niej zanieczyszczeniami. Te ostatnie odkładają się na powierzchni filtra, a oczyszczona woda wraca z powrotem do zbiornika.

Odkurzanie ręczne czy automatyczne?

Odkurzacze basenowe można podzielić na dwie główne kategorie, w zależności od sposobu ich obsługiwania. Odkurzacz do basenu może być ręczny lub automatyczny.

Urządzenia ręczne są mniej wygodne w użyciu oraz wymagają obecności osoby, która będzie je obsługiwać. Nie nadają się tym samym do czyszczenia basenów dużych rozmiarów, gdyż wymagałoby to wiele godzin spędzonych na ich obsłudze i sporego wysiłku fizycznego. Warto jednak podkreślić, że odkurzacze ręczne są tańsze niż ich automatyczne odpowiedniki.

Odkurzacze basenowe automatyczne są o wiele chętniej wybierane. Mogą pracować przez długi okres czasu, wykonują swoje obowiązki bardzo dokładnie. Kluczowe jest jednak odpowiednie zaprogramowanie odkurzacza, co jest podstawą udanego czyszczenia basenu. Po zaprogramowaniu odkurzacz jest wkładany do zbiornika i uruchamiany.

Ponadto, odkurzacze można podzielić na kilku grup w zależności od sposobu ich zasilania. Dostępne urządzenia mogą być zasilane za pomocą baterii, akumulatora lub po podłączeniu do sieci elektrycznej. Pierwsze urządzenia – zasilane bateriami – to odkurzacze niedużych rozmiarów, dedykowane do basenów o małej powierzchni. Odkurzacze zasilane na akumulator odznaczają się wyższą mocą, a tym samym są bardziej wydajne. Można stosować je w basenach większych rozmiarów. Odkurzacze na prąd są najbardziej zaawansowane i wydajne. Gwarantują wysoką efektywność pracy oraz można stosować je do różnych zadań. Zarówno do czyszczenia całego basenu, jak i wyłącznie wybranych punktów lub fragmentów jego powierzchni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ