Odpręż się w domowym zaciszu. Radzimy jak wybrać idealną wannę do relaksujących kąpieli

Wanna wielu z nas kojarzy się przede wszystkim z momentami relaksu. Jest to rozwiązanie znacznie odbiegające od idei, jaką niesie ze sobą prysznic. Aby cieszyć się chwilami odprężenia, powinniśmy wybrać wannę, która najlepiej spełni nasze oczekiwania. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Zacznijmy od zaplanowania przestrzeni

Zanim jeszcze udamy się do sklepu po wymarzony egzemplarz, powinniśmy zbadać sytuację w naszej łazience. Jeżeli wcześniej posiadaliśmy wannę, to ta kwestia będzie znacznie łatwiejsza, ponieważ, bazując na swoim doświadczeniu, będziemy bieglej poruszać się w temacie związanym z wyborem odpowiedniej. Jednak dla tych z nas, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z tym tematem, najważniejsze powinny być wymiary i miejsce przeznaczone na montaż wanny. Wpływ na to mają przede wszystkim rozmiary wanien, ich kształty oraz planowane usytuowanie. Innymi wytycznymi będziemy się kierowali przy wyborze wanny narożnej niż wanny prostokątnej. Musimy mieć także świadomość tego, że jeżeli zdecydujemy się na coraz modniejszą wannę wolnostojącą, będzie konieczne doprowadzenie odpływu w wyznaczone miejsce do tej wanny.

Klasycznie i trwale, czy nowocześnie i lekko?

Gdy już sprawdzimy, jakie są nasze możliwości montażowe w łazience, możemy udać się do sklepu. Wśród wanien będziemy mogli wybierać nie tylko ze względu na kształt, czy rozmiar, ale również pod kątem materiału. Na rynku dostępnych jest wiele produktów. Jeżeli będziemy chcieli urządzić naszą łazienkę klasycznie, wolnostojąca, żeliwna wanna będzie do tego idealna. Taka wanna jest bardzo ciężka, ale żeliwo, jako materiał, zapewnia długie utrzymywanie temperatury wody oraz jest bardzo trwałe. Możemy zdecydować się na wannę stalową, która również jest trwałą, ale znacznie lżejszą konstrukcją. Jednak w porównania do żeliwnej wanny, będzie utrzymywać krócej temperaturę wody. Dla tych z nas, którzy zdecydują się na wanny narożne, prostokątne lub w innym kształcie, jedynym materiałem do wyboru będzie akryl. Zaletą takich wanien jest przede wszystkim ich cena. Są one również bardzo trwałe, ciche w użytkowaniu oraz trzymają stosunkowo długo temperaturę wody. Jednak powłoka, którą są pokryte, nie jest za bardzo odporna na ścierania i zarysowania. Najcięższymi i najbardziej odpornymi wannami są te wykonane ze sztucznego marmuru. Powinniśmy mieć też na uwadze fakt, że w zależności od materiału wykonania, taka wanna na początku może być bardzo zimna i długo się nagrzewać, ale to przekłada się też na jej długie utrzymywanie temperatury.

Dodatki są mile widziane

Znajdą się też tacy, którzy będą chcieli nie tylko zażyć długiej i kojącej kąpieli, ale również przyda im się masaż po ciężkim dniu. Wybierając wannę, możemy również zakupić model z hydromasażem, który nam to ułatwi. Z kolei, jeżeli nie będziemy chcieli tracić funkcjonalności prysznica, a zdecydujemy się na wannę, to zawsze możemy wybrać taki model, który umożliwi zamontowanie parawanu nawannowego. Wtedy, w niewielkiej łazience, będzie możliwe posiadanie zarówno prysznica, jak i wanny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ