Okna dachowe z aluminium

Skośny dach i pięknie urządzone poddasze to marzenie niejednej osoby, która decyduje się na domek. Oczywiście każde poddasze musi zostać tak wykończone, by nie tylko jego umeblowanie nas zachwycało, ale także cała przestrzeń cieszyła swoim wyglądem. W tym celu warto zdecydować się na instalację okien dachowych.

Różne okna na poddasze

Nikt z nas nie wyobraża sobie raczej poddasza bez okien. Byłoby ciemne, ponure i przypominające dawne strychy w blokach z PRL-u, które często nie posiadały żadnego źródła naturalnego światła. Obecnie poddasze to funkcjonalna część domu, na której umieszcza się na przykład sypialnie albo strych, służący do różnych celów — w tym jako pracownia — dlatego światło słoneczne w takim miejscu jest konieczne.

Aby wpuścić blask dnia na poddasze, musimy posiadać na nim okna. Oczywiście istnieje wiele różnych możliwości ich montażu, które zależą przede wszystkim od tego, na jaki projekt domu się zdecydujemy. Mogą to być klasyczne okna zamontowane w ścianie, drzwi balkonowe, małe lub duże okna mansardowe (i specyficzny dach mansardowy), ale także typowe okna dachowe. W ostatnich latach to ostatnie rozwiązanie bez wątpienia zdobywa sobie największą popularność.

Skąd popularność okien dachowych?

Okna dachowe to wygodne rozwiązanie dla każdego, kto posiada dach sięgający stosunkowo nisko i nie byłby w stanie zamontować klasycznych okien ściennych w swoim domu. Jednocześnie ich konstrukcja sprawia, że są bardzo wygodne i proste w użytkowaniu. Można je odchylać i zatrzymywać praktycznie na dowolnej wysokości, swobodnie regulując dopływ powietrza. Co więcej, dzięki specjalnym powłokom, są odporne na zabrudzenia i „samo myjące”, dzięki czemu przez długi czas prezentują się bardzo elegancko.

Okna Fakro z aluminium

Okna dachowe mogą mieć bardzo różne konstrukcje. Naszym zdaniem najlepszym wyborem jest okno Fakro o konstrukcji z aluminium i tworzywa sztucznego. Doskonale sprawdzają się jako alternatywa dla klasycznych okien drewnianych, ponieważ odznaczają się znacznie większą odpornością na działanie czynników atmosferycznych czy jakiekolwiek uszkodzenie (wypaczenie). Są bardzo wytrzymałe i będą służyć przez długie lata bez najmniejszego problemu.

Okna aluminiowe i z tworzyw sztucznych wymagają przy tym minimalnej konserwacji. Doskonale sprawdzą się w domach osób zapracowanych, które nie mają zbyt wiele czasu na pielęgnację takich szczegółów, jak ramy okienne czy zawiasy. Co więcej, zawsze prezentują się tak samo dobrze, a dzięki dużej gamie kolorów ram okiennych możemy bez problemu dobrać takie, które będą najlepiej prezentować się w naszym domu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ