Oksybrazja – czy jest, jakie są wskazania, jakiego używa się sprzętu

0
1713

Co to jest i na czym polega oksybrazja?

Oksybrazja należy do nowoczesnych metod kosmetycznych w zakresie odmładzania oraz rewitalizacji skóry. Bywa również nazywana oksyaquaabrazją lub peelingiem wodno-tlenowym. To alternatywa dla mikrodermabrazji proponowana osobom o bardzo wrażliwej skórze. Jej głównym efektem jest naturalna oraz samoistna regeneracja obszaru ciała objętego zabiegiem, bez zaczerwienienia oraz podrażnienia delikatnej skóry.

Oksybrazja polega na bardzo intensywnym działaniu w celu złuszczeniu martwego naskórka. Substancjami, które są wykorzystywane do zabiegu są tlenu oraz sól fizjologiczna (w postaci mocnego strumienia skierowanego na okolicę objętą działaniem peelingującym). Jest to metoda mało inwazyjna oraz bezbolesna. W okolicy objętej zabiegiem może być odczuwane przejściowe zimno, jest to jednak zwykle przyjemne doznanie. U osób o dużej wrażliwości na chłód warto przeprowadzić najpierw test na niewielkiej okolicy.

Sprzęt do oksybrazji – rodzaje, działanie

Do zabiegu oksybrazji stosuje się specjalistyczny sprzęt. Posiada prowadnicę – kształtem przypominającą długopis – którą umieszcza się tuż nad oczyszczoną i przygotowaną odpowiednio okolicą objętą zabiegiem – około 5 – 10 mm. Z zakończenia głowicy wydobywa się (z prędkością około 200 m/s) tlen oraz sól fizjologiczna (pod ciśnieniem).

W zależności od potrzeb można także jednocześnie stosować odpowiednie kosmetyki. Dobrane do typu cery ampułki oraz maski są nakładane przy pomocy aplikatora ciśnieniowego. W przypadku zabiegu jakim jest oksybrazja urządzenie działa na zasadzie podobnej jak w mezoterapii. Substancje aktywne są rozprowadzane równomiernie aż do głębszych partii skóry. Zakończenie zabiegu to właściwe zabezpieczenie skóry przez nałożenie odpowiedniego kremu.

Zabieg oksybrazji trwa (w zależności od okolicy ciała) od około 30 do 90 minut.

Kto może obsługiwać sprzęt do oksybrazji?

Obsługa sprzętu do oksybrazji powinna być wykonywana wyłącznie przez wykwalifikowany personel. Stosowana jest przez lekarzy o specjalizacji dermatologicznej oraz certyfikowane kosmetyczki po ukończeniu odpowiedniego szkolenia. Należy pamiętać, że przez umówieniem się na zabieg warto zapytać o atest stosowanego sprzętu oraz uprawnienia osób z nim pracujących.

Gdzie można stosować sprzęt do oksybrazji?

Zabieg oksybrazji można wykonać w profesjonalnych zakładach i salonach kosmetycznych, gabinetach lekarskich dermatologicznych lub medycyny estetycznej.

Jakie są zalecenia i przeciwwskazania do stosowania zabiegu oksybrazji?

Okybrazja to zabieg, który można stosować na każdym rodzaju skóry. Szczególnie polecany jest osobom, które zmagają się z problemem cery naczyniowej oraz szczególnie wrażliwej. Powoduje przyjemne ochłodzenie i oczyszczenie.

Oksybrazja polecana jest w szczególności do takich celów jak:

  • usuwanie zanieczyszczeń, zaskórników oraz trądziku;
  • zwężanie rozszerzonych porów;
  • redukcja blizn potrądzikowych, po laseroterapii, oparzeniach czy operacjach (wygładza i rozjaśnia je);
  • odmładzanie skóry poprzez zmniejszanie oraz spłycanie głębokich zmarszczek;
  • zmniejszanie rozstępów;
  • redukcja przebarwień (w tym po nadmiernej ekspozycji na działanie promieni słonecznych czy solarium);
  • leczenie łuszczycy (usuwa martwy naskórek, ponadto powoduje nawilżenie zmienionego chorobowo miejsca, zmniejsza tendencję do łuszczenia się skóry) czy łupieżu;
  • powstrzymywanie procesu utraty włosów a co za tym idzie łysienia.

Mimo, że oksybrazja jest zabiegiem o niskiej inwazyjności oraz bezbolesnym, warto przed skorzystaniem z jego dobroczynnych działań zasięgnąć rady lekarskiej czy nie ma przeciwwskazań do jej stosowania. Tego rodzaju metody powinny bowiem unikać osoby z:

  • alergicznym nieżytem nosa oraz górnych dróg oddechowych (może powodować groźne w skutkach powikłania);
  • podrażnioną śluzówką lub naskórkiem w okolicy objętej zabiegiem;
  • chorobami górnych dróg oddechowych oraz zatok (o podłożu wirusowym, bakteryjnym czy grzybiczym);
  • po operacjach (np. laryngologicznych, ginekologicznych, neurologicznych);
  • ze skłonnością do zapalenia nerwów.

Źródło: https://maxmedik.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ