Organizacja przyjęcia nigdy nie była prostsza! Skorzystaj z naszych porad

Samodzielna organizacja imprezy to dla wielu osób nie lada wyzwanie. Bez względu na to, czy jest to niewielka uroczystość rodzinna, ważny jubileusz, wesele czy spotkanie biznesowe, wymaga dokładnego zaplanowania oraz zaopatrzenia się w cały niezbędny sprzęt i dodatki. Co zrobić, by w obliczu takiego zadania nie stracić głowy? Najlepiej skorzystać z kilku sprawdzonych rad.

Zrób listę gości

To podstawowy element planowania każdego przyjęcia. Musimy wiedzieć, jakiej liczby osób się spodziewamy, aby zarezerwować miejsce o odpowiednio dużej przestrzeni oraz zorganizować posiłki, właściwą ilość nakryć na stole, krzeseł itp. Również kalkulacja kosztów może znacznie się różnić, w zależności od ilości uczestników imprezy. Goście natomiast, aby zjawić się na organizowanym przez nas evencie, muszą zostać o nim odpowiednio wcześnie poinformowani. Podczas tworzenia listy warto więc przemyśleć również sposób ich zapraszania – o ile w przypadku spotkania biznesowego czy konferencji wystarczy rozesłać wiadomość mailem, o tyle ślub, rocznica czy inna ważna uroczystość wymagają zaproszenia w papierowej formie, które można doręczyć osobiście lub za pośrednictwem poczty.

Stwórz plan uroczystości

Aby przyjęcie było udane i na długo zapadło w pamięć uczestników, musi być idealnie zorganizowane. Co to oznacza? Że każdy z jego elementów powinien być odpowiednio przemyślany i skomponowany tak, by tworzyć spójną całość. Decydując się na poczęstunek, musimy nie tylko wybrać rodzaj i ilość potraw, ale również godziny, o których będą  one podawane, tak by goście nie byli głodni, ani zbyt szybko się nie przejedli. Musimy odpowiednio rozlokować uczestników imprezy przy stole, skomponować nakrycia itp. Ta sama zasada dotyczy wielu innych czynników, np. wystroju, doboru muzyki czy oświetlenia. Chcąc uniknąć gafy, warto zaplanować wszystkie szczegóły odpowiednio wcześnie.

Wypożycz niezbędne sprzęty

Wbrew obiegowym opiniom, organizacja imprezy wcale nie musi być bardzo kosztowna. Wystarczy, że umiejętnie rozplanujemy wydatki. Powszechnym zachowaniem jest wynajmowanie sal restauracyjnych, lokali czy ogrodów na bankiety, okazuje się jednak, że wypożyczyć można również większość niezbędnych sprzętów, takich jak stoły, krzesła, namioty imprezowe,  podesty, sceny, sprzęt nagłaśniający, oświetlenie, zastawę stołową czy różnorodne dekoracje. Jeśli chcemy, by nasza uroczystość nabrała niezapomnianego, zabawnego charakteru, możemy zdecydować się również na wypożyczenie foto-budki lub ciekawych przebrań, dostępnych zarówno  wersji dla dorosłych, jak i dla dzieci. Wszystkie te, i wiele więcej dużych i małych imprezowych akcesoriów można znaleźć na internetowym portalu ogłoszeniowym Oshere.pl. Warto sprawdzić, jak wiele przydatnych rzeczy można wypożyczyć za niewielką opłatą.

Nie bój się prosić o pomoc

Organizacja imprezy (zobacz: https://oshare.pl/29-eventy-slub-wesele) – nawet jeśli jest ona niewielka – to spore wyzwanie, szczególnie dla osób, które nie mają w tej kwestii żadnego doświadczenia. Dlatego nie zrażaj się porażkami i nie bój się prosić o pomoc, jeśli nie dajesz rady. Wsparcie życzliwej osoby może być bardzo cenne i przynieść naprawdę satysfakcjonujący rezultat.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ