osuszanie budynków

Spora część mieszkań i całych zespołów budynków boryka się z problemami związanymi z wysoką wilgocią panującą wewnątrz nich. Jest to spory problem, zważywszy na to jak wielki w perspektywie czasu woda wywiera wpływ na starzenie się obiektów budowlanych.

Osuszanie budynków nigdy nie należało do prostych zabiegów. Wykonuje się je wszędzie tam gdzie został zdiagnozowany wyższy niż dopuszczalny poziom wilgoci. Często taki poziom łatwo samemu rozpoznać, gdyż nasze ciało wyczuwa bardzo dobrze zmieniające się warunki w powietrzu nas otaczającym. Z wilgotnymi pomieszczeniami mamy do czynienia zazwyczaj na niższych kondygnacjach budynków, a najczęściej w piwnicach.

Często przyczyną nadmiernego poziomu wilgoci w tych miejscach jest brak wykonanej izolacji pionowej i poziomej ścian fundamentowych, przez które przenika woda, powodując tym samym odspajanie się tynków czy zakwity grzybów, porostów i pleśni na ścianach i czasami na suficie. Choć nieczęsto zdarza się że w piwnicach są zlokalizowane pomieszczenia przeznaczone do stałego pobytu ludzi, to jednak osuszanie mieszkań tego typu jest bardzo czasochłonne i wiąże się ze znacznymi nakładami zarówno pracy jak i energii.

Samo osuszenie jednak nie wystarczy w przypadku piwnic. By utrzymać pożądany i docelowy stan uzyskany poprzez wykorzystanie maszyn do osuszania należy przede wszystkim zabezpieczyć mury przed dopływem z zewnątrz nowych dostaw wilgoci. Tutaj bardzo pożądanym i niejednokrotnie koniecznym zabiegiem jest wykonanie od zera lub wymienienie hydroizloacji pionowej i poziomej budynku w połączeniu z wykonaniem drenażu opaskowego odprowadzającego nadmiar wody z bezpośredniego sąsiedztwa ścian piwnic. O ile hydroizolację pionową można wykonać odkopując budynek w koło – i nie stwarza to większych problemów – o tyle wykonanie izolacji przeciwwilgociowej poziomej fundamentów, zapobiegającej przedostawanie się wilgoci na wyższe kondygnacje wymaga już specjalistycznych zabiegów. Często stosuje się zabieg iniekcji krystalicznej, która jest wykonywana przez wpompowywanie do szeregu nawierconych otworów specjalnych płynów tworzących szczelną powłokę. Oczywiście, efekt finalny zależy zarówno od jakości użytych materiałów jak i wykonanej pracy.

Witryna skuteczne-osuszanie.pl należąca do firmy Tech-Team odpowiada na wszelkie pytania związane z osuszaniem budynków, jak i również świadczy usługi związane z efektywnym osuszaniem obiektów wymienione powyżej. Skuteczne osuszanie budynków jest domeną tej marki, pracującej na najlepszym sprzęcie wiodących producentów. Jeśli więc myślałeś o osuszeniu swojego budynku czy mieszkania, z pewnością zainteresuje Cię oferta tej firmy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ